1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski.

Upłynie on nam pod hasłem: "JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM".
Jednocześnie wchodzimy w Okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia i ostateczne przyjście Pana Jezusa.
Adwent przeżywamy z Matką Bożą, przez którą otrzymaliśmy Chrystusa Zbawiciela. Przyjmijmy zaproszenie na Msze św. Roratnie, które w naszym kościele będą w środy o godz. 8.00., a w soboty o godz. 18.00. (z udziałem Dzieci!). W duchu adwentowego czuwania przychodźmy na te Msze z lampionami.

2. Pierwsze Roraty w tym roku będziemy przeżywać w najbliższą środę o godz. 8.00. - w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa. Jest to patronalne święto Przedszkola „ Mikołajek”, które pragnie na tej Mszy Roratniej zaznaczyć swoją obecność. Już dzisiaj składamy Dzieciom „ Mikołajka”, Ich Rodzicom, Wychowawcom, Pracownikom i Dyrekcji NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA!

3. Dzisiejsza Niedziela jest I NIEDZIELĄ miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 12.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Różańcowych.

• Intencja Papieża Franciszka ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

4. Jutro I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH.

5. W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uwielbijmy Matkę Bożą uczestnicząc w tym dniu we Mszy św.. Z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.

6. Przypomnienie, że w tym roku (podobnie jak w ubiegłym) opłatki można nabywać tylko w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę Adwentu po Mszach św.!
Pan Organista nie będzie dostarczał opłatków do domów!

Od dzisiaj, w zakrystii, można nabywać również świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” na stół wigilijny.

7. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE! Dobrze wykorzystajmy ten czas na nasze przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia i ostatecznego spotkania z Panem Jezusem.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Jacek Turek, - Proboszcz z Parafii w Woli Rasztowskiej; były misjonarz w Sierra Leone.

Program Rekolekcji:
- 10.12. Niedziela - porządek Mszy św. bez zmian.
Na wszystkich Mszach nauki rekolekcyjne. Na Mszy św. o godz. 10.30. będą poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa dla Dzieci przygotowujących się do I KOMUNII!

- 11.12. Poniedziałek - Msze św. z naukami o godz. 16.30. (z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15..

- 12.12. Wtorek - porządek Mszy św. taki jak w poniedziałek.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich Mszy św.!

8. Wspólnota III roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji zaprasza na sztukę teatralną pt. „WIELKA WYPRAWA”! Szczegółowy program jest na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Seminarium.

9. SZCZĘŚĆ BOŻE za modlitwy, prace (Panom: Andrzejowi Milewskiemu, Henrykowi Grześkiewiczowi, Janowi Oniszkowi) i ofiary dla naszej Parafii!

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Dobrze przeżytego Adwentu! Miłego tygodnia! Dobrego miesiąca! Z serca płynące życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!