1. Dziś już III Niedziela Adwentu - "Niedziela Gaudete", tzn. " Radości".

Określenie to pochodzi z jej introitu: "Gaudete in Domino semper: iterum dico, gaudete. Modestia vestra nota sit omnibus hominibus: Dominus enim prope est". - "Weselcie się zawsze w Panu; po raz wtóry mówię, weselcie się. Skromne ułożenie wasze niech będzie znane wszystkim ludziom; Pan bowiem jest blisko".

Niedziela dzisiejsza jest również określana jako "Niedziela Różowa" i taki jest kolor szat liturgicznych.

2. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach kwartalnych dni modlitw, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

3. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za owoce rekolekcji adwentowych w naszej Parafii i prosimy, aby z pomocą łaski Bożej były trwałe.

4. Jutro i pojutrze (poniedziałek i wtorek) nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. z powodu pomocy w spowiedzi rekolekcyjnej w Radzyminie. Kto pragnie w te dniu uczestniczyć we Mszy św. ma taką możliwość o godz. 8.00.!

5. Ostatnie sztuki świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabywać w zakrystii, a opłatki u Pana Organisty w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

6. Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Dzięki Harcerzom
z naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju i w tym roku dotrze do nas.

Kto chce je przejąć i zanieść do swojego domu, a jak się uda przechować i zapalić od niego świecę na stół wigilijny, niech przyjdzie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. i przyniesie świecę lub lampion.

7. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary, aby mogła funkcjonować nasza Parafia!

Dobrej niedzieli i całego tygodnia! Najlepsze życzenia dla Jubilatów i Solenizantów!