1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Jest to także święto wszystkich rodzin.

Słowo «rodzina» jest imieniem wspólnym Najświętszej Rodziny z Nazaretu i każdej rodziny. Każda też rodzina, podobnie jak Rodzina Nazaretańska, jest pomysłem Ojca niebieskiego i do każdej chce być zaproszony Pan Jezus.

Dziś również dziękujemy Bogu za przeżyty rok. O godz. 12.00. Msza św. w tej intencji i nabożeństwo dziękcz. – błag. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. Jutro Nowy Rok! Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
i Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Msze święte o godz. 10.30. i 12.00..

3. Comiesięczna Msza św. zbiorowa za Zmarłych będzie w poniedziałek za tydzień o godz. 18.00..

4. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca.

W I CZWARTEK prosimy o nowe powołania do Służby Bożej.

W I PIĄTEK Komunia w domach Chorych od godz. 12.00., a możliwość spowiedzi w kościele od 17.30..

5. Nabożeństwo I SOBOTY, 6 stycznia, włączamy w przeżywanie Uroczystości Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest nazywana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego obecności w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi posiada również rangę świadectwa wiary, że w tym domu mieszka rodzina chrześcijąńska.

Ofiary składane w Trzech Króli na tacę przeznaczone są na Misje.

6. Najbliższa niedziela to również I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Intencja Ojca św. na styczeń: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

7. Kolęda, czyli błogosławieństwo domów i Rodzin na Nowy Rok, rozpocznie się od poniedziałku, 8 stycznia, od Fidestu.

8. W zakrystii są do odebrania różne rzeczy pozostawione w ostatnim czasie na kościele.

BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU!