1. Dziś Światowy Dzień Chorego. O godz. 12.00. Msza św. za CHORYCH, a na wszystkich Mszach św. wszyscy, którzy źle się mają mogą przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

Jak co roku, w związku z obchodami Światowego Dnia Chorego, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

2. Kończy się tegoroczny krótki Karnawał. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post - czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 8.00. i 18.00..

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który "daje nam siłę zaczynania od nowa" (KKK nr 1432).

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W sobotę, z racji dorocznego Dnia Pokuty księży naszej Diecezji, kancelaria nie będzie czynna!

6. Wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątki - Droga Krzyżowa
o godz. 17.30., a w niedziele - Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00.. Za udział
w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy, a także za ofiary dla naszej Parafii składane na tacę i w czasie kolędy!

Kolęda w tym tygodniu:

Wszystkie dni od godz. 11.00. do 17.00.

Poniedziałek: Lucynów, ul. Szkolna do końca.
Wtorek: zgłoszone adresy domów, które nie były poświęcone w wyznaczonych terminach.

Ewelina Mąka, panna, par. św. Idziego, Wyszków i Piotr Bazeła, kawaler, par. tut., zap.1.

9. Ogłoszenie Pana Eugeniusza Zaremby
W dniu 13.02.2018r. (wtorek) o godz. 19 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucynowie Dużym odbędzie się spotkanie z Panem Zdzisławem Suchtą w sprawie udrożnienia rowów odwadniających .
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Serdeczności dla Solenizantów, Jubilatów i Zakochanych!
Miłej niedzieli, udanego zakończenia karnawału! Dobrego tygodnia!