1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres roku liturgicznego – WIELKI POST. Ma to być czas pokuty, przemiany życia, dorastania do miłości Boga wyrażonej w Ofierze Krzyża.

2. W trwającym Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu, a może też przez cały Wielki Post, własnym przykładem i modlitwą wspierajmy innych w abstynencji od alkoholu.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszym kościele wraz z Chrystusem i Jego Bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową o godz. 17.30., a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żalów po Mszy św. o godz. 12.00..

4. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy, życzliwość i ofiary, dzięki którym funkcjonuje nasza Parafia  oraz za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

5. We wtorek zakończyła się kolęda. Chociaż odbywa się ona zawsze w dni pracy, to dla większości z Państwa jest to ważne wydarzenie rodzinne i religijne. Niektórzy Parafianie brali nawet dzień wolny na tę okoliczność. Doroczne poświęcenie domu i rodziny to oddanie się w opiekę Panu Bogu.
Jest to też wyjątkowa okazja do spotkania się, rozmowy. Osobiście dziękuję za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, świadectwo chrześcijańskiego życia, za wszystko! Dziękuję za różne cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej.
Wyrazem tego zatroskania jest również ofiarność Państwa na planowane inwestycje.

6. Przyszła niedziela ( II WIELKIEGO POSTU) to tradycyjnie Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Ewelina Mąka, panna, par. św. Idziego, Wyszków i Piotr Bazeła, kawaler, par. tut., zap.2.

Marta Szydlik, panna, par. Poręba i Damian Pietrzak, kawaler, par. tut., zap. 1.

Serdeczne życzenia dla Solenizantów, Jubilatów! Owocnego przeżywania Wielkiego Postu i ciepłego, miłego tygodnia!