1. Druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie Sakramentu Pojednania oraz przez organizowanie w tym czasie rekolekcje, które
w naszej Parafii rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, 11 marca.

2. Dziś przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Uczniowie - Misjonarze Mocą Ducha Świętego”.
Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na Misje.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszym kościele wraz z Chrystusem i Jego Bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową o godz. 17.30., a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żalów po Mszy św. o godz. 12.00..

4. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca.

I CZWARTEK to dzień modlitwy o powołania.

W I PIĄTEK od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych. O godz. 16.45. wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 17.30. Droga Krzyżowa, a po niej Eucharystia.

W I SOBOTĘ o godz. 18.00. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska.

5. Przyszła niedziela to także I NIEDZIELA miesiąca. Nabożeństwo związane z tym dniem włączymy w Nabożeństwo Gorzkich Żalów.

Intencja Papieża Franciszka na marzec
Misyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

6. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, dzięki którym funkcjonuje nasza Parafia  oraz za składane już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Marta Szydlik, panna, par. Poręba i Damian Pietrzak, kawaler, par. tut., zap. 2.

Agnieszka Maria Krasnopolska, panna, par. św. Augustyna, Warszawa i Jarosław Żmuda, kawaler, par. tut., zap. 1.

Sylwia Kocięcka, panna, par. Brańszczyk i Adrian Urlich, kawaler, par. tut., zap. 1.

8. Pani Dyrektor naszej Szkoły bardzo prosi o zapisywanie Dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy I w Szkole Podstawowej w Lucynowie.
Druki do rekrutacji są dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły.

Serdeczności dla Solenizantów, Jubilatów! Owocnego Wielkiego Postu i ciepłego, miłego ostatniego tygodnia lutego!