1. Dziś rozpoczęły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
W tym roku pomaga nam je przeżywać Ks. Grzegorz Kubalica z diec. tarnowskiej, który w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowuje się do wyjazdu na Misje.

Program rekolekcji:

- 11. III. NIEDZIELA - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym.
- 12. III. PONIEDZIAŁEK - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi
o godz. 16.30.( z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15.
- 13.III. WTOREK - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi
o godz. 16.30.( z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15.

SPOWIEDŹ - PONIEDZIAŁEK i WTOREK od godz. 16.30..

2. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy "niedzielą laetare", czyli niedzielą radości - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu:
"Laetáre, Jerúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam..."
"Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie..."

W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym - dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete.

3. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, z których utrzymuje się nasza Parafia i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

Owocnych Rekolekcji! Do miłych spotkań! Szczęść Boże! Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!