1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten czas jako ludzie naprawdę wierzący - godnie i po chrześcijańsku.

Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00. ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żalów w tym Wielkim Poście.

3. W WIELKI CZWARTEK o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do Namaszczania Chorych i Krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, Chrztu i Bierzmowania. W czasie tej Mszy duchowieństwo diecezjalne odnawia przyrzeczenia kapłańskie. Natomiast w naszej parafii o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00., a w Wielki Piątek już od godz. 9.00. do Liturgii Męki Pańskiej.

4. W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tej praktyki postnej; powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę). W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godzina 15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Odprawimy Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
Adoracja do godz. 22.00..

5. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza
i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
o godz. 9.00., 10.00., 11.00., 12.00..

Przy okazji będzie można zaopatrzeć się w wodę święconą.

W Triduum Paschalne nie będzie spowiedzi!

7. W sobotni wieczór o godz. 18.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Uroczysta
i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Na tę liturgię przynieśmy świece.

Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszam do licznego udziału wszystkich Parafian, a Ministranci przychodzą przez te dni do zakrystii już na godz. 17.20.!

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6.00.. Pozostałe Msze św. o godz. 10.30. i 12.00..

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.

9. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na naszą Parafię składane na tacę i indywidualne oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie dobro i życzliwość.

Karolina Masiak, panna, par. św. Wojciecha, Wyszków i Paweł Mróz, kawaler, par. tut., zap.1.
Ewa Powierża, panna i Piotr Zawisza, kawaler, oboje par. tut., zap.2.

Dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże Wszystkim Parafianom
i Gościom!