1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Jest to także święto wszystkich rodzin.

Słowo «rodzina» jest imieniem wspólnym Najświętszej Rodziny z Nazaretu i każdej rodziny.

Księża Biskupi zachęcają, aby w dzisiejsze święto wszystkie Małżeństwa odnowiły Przysięgę Małżeńską.

2. Jutro dziękujemy Bogu za przeżyty rok. O godz. 18.00. Msza św. w tej intencji i nabożeństwo dziękcz. – błag. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3. We wtorek Nowy Rok! Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
i Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Msze święte o godz. 10.30. i 12.00.!

4. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca i związane z tymi dniami nabożeństwa.

W I PIĄTEK Komunia w domach Chorych od godz. 12.00., a możliwość spowiedzi w kościele od 17.30..

5. Przyszła niedziela, 6 stycznia, to Objawienie Pańskie.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest nazywana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym polskim zwyczajem - na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my teraz chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego obecności w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi posiada również rangę świadectwa wiary, że w tym domu mieszka rodzina chrześcijąńska.

Ofiary składane w Trzech Króli na tacę przeznaczone są na Misje.

6. Najbliższa niedziela to również I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Intencja Ojca św. na styczeń: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii.

7. Kolęda, czyli błogosławieństwo domów i Rodzin na Nowy Rok, rozpocznie się od poniedziałku, 7 stycznia, tradycyjnie od Fidestu.

8. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiarność dla naszej Parafii!

BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU!