1. Dziś I NIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo Adoracyjne, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencja na marzec Papieża Franciszka

Ewangelizacyjna: Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.

2. Jutro I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za polecanych ZMARŁYCH.

3. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post - czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 8.00. i 18.00..

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który "daje nam siłę zaczynania od nowa" (KKK nr 1432).

4. W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W I CZWARTEK włączamy się w Modlitwę Kościoła o powołania.

6. W sobotę, z racji dorocznego Dnia Pokuty księży naszej Diecezji, kancelaria nie będzie czynna!

7. Wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątki - Droga Krzyżowa
o godz. 17.30., a w niedziele - Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00.. Za udział
w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy, a także za ofiary dla naszej Parafii składane na tacę i dodatkowo! (

BÓG ZAPŁAĆ Panom Dariuszowi, Grzegorzowi, Krzysztofowi Powierżom i Panu Franciszkowi Balcer za prace dla plebanii, a Państwu Izabeli i Danielowi Kucharczykom za prace dla świątyni!

Miłej Niedzieli, ostatków! Błogosławionego tygodnia i nowego miesiąca! Serdeczności Jubilatom, Solenizantom i wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet!