1. Dziś rozpoczęły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
W tym roku pomaga nam je przeżywać Ks. Mieczysław Jerzak, Proboszcz w Parafii Strachówka.

Program rekolekcji:

- 31. III. NIEDZIELA - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym.
- 1. IV. PONIEDZIAŁEK - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi
o godz. 16.30.( z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15.
- 2.IV. WTOREK - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi
o godz. 16.30.( z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15.

SPOWIEDŹ - PONIEDZIAŁEK i WTOREK od godz. 16.30..

2. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy "niedzielą laetare", czyli niedzielą radości - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu:
"Laetáre, Jerúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam..."
"Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie..."

W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym - dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete.

3. Msza św. zbiorowa za Zmarłych będzie odprawiona za tydzień w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 8.00.!

4. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca i związane z tymi dniami nabożeństwa.

W I PIĄTEK wyjazd do Chorych od godz. 12.00. Proszę o zgłaszanie na ten dzień Chorych spoza stałej listy, aby wszyscy mogli w tym szczególnym czasie pojednać się z Bogiem!

Osoby, które przeżywają I PIĄTKI , a przystąpią do Spowiedzi w Rekolekcje, jeśli wytrwają w Łasce Uświęcającej, to nie muszą przystępować w tym dniu do kratek konfesjonału. Będzie jednak możliwość spowiedzi od godz. 17.00. do 17.30.!

Magdalena Beata Oleksiak, panna, par. tut. i Mateusz Karp, kawaler, par. Kamieńczyk, zap. 2.

6. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, z których utrzymuje się nasza Parafia i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

BÓG ZAPŁAĆ Panom Andrzejowi i Hubertowi Milewskim, Rafałowi Dzięcioł i Andrzejowi Sokołowskiemu, którzy wykonują nowe ogrodzenie!

BÓG ZAPŁAĆ Państwu Joannie i Łukaszowi Falba za prace dla świątyni!

7. List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia

7 kwietnia 2019 roku, Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska
Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

w niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego.
Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Informacje nt. Marszu proszę odczytać na wszystkich Mszach Świętych w najbliższą niedzielę, 31 marca.

Owocnych Rekolekcji! Do miłych spotkań! Szczęść Boże! Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia! Błogosławionego miesiąca kwietnia! Pozdrawiam ze Strachówki!