1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus sam wyznaczył dzień Święta Miłosierdzia Bożego. W Dzienniczku pokornej służebnicy Bożej świętej Siostry Faustyny Kowalskiej wyjaśnia, że Święto Miłosierdzia Bożego ma być obchodzone na całym świecie w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Pan Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.

2. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej Diecezji.

3. Dzisiejsza niedziela to również XIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
Ostatnia niedziela kwietnia (tradycyjnie już przed wyjazdami na majówki) jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

4. Jutro, o godz. 19.30., pierwsza próba Dzieci przed Uroczystością I KOMUNII ŚWIĘTEJ!

5. We wtorek, przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej, Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika.

6. Od środy przez cały miesiąc maj modlimy się na Nabożeństwach Majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Nabożeństwa Majowe są zwyczajowo odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Słowa Litanii są skierowane do Maryi, ale refren:
" módl się za nami" przypomina, że Maryja jest naszą Orędowniczką u swego Syna. Nabożeństwa Majowe w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie
(z wyjątkiem śród) o godz. 17.30..
W środy po Mszy św. o godz. 8.00., a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00..

7. Intencja Papieża Franciszka na maj - misyjna: Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

8. Czwartek, 2 maja, to ŚWIĘTO FLAGI Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag.

9. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca. Nabożeństwa przypisane tym dniom łączymy z Nabożeństwem Majowym.

W czwartek od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych.

10. I PIĄTEK to UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI i Święto Konstytucji 3 Maja!
Porządek Mszy św. jest jak w każdą niedzielę. Licznie przyjdźmy do świątyni, aby modlić się za naszą kochaną Ojczyznę!
Tego dnia, o godz. 12.00., Msza św. w int. dziękcz. - błagalnych naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W piątek nie ma postu.

I SOBOTA to wspomnienie św. Floriana, patrona m. in. strażaków i naszej Diecezji!
Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Bazylikę katedralną i tam odmówią Ojcze Nasz oraz Wierzę.

11. Przyszła niedziela jest też I NIEDZIELĄ miesiąca. Nabożeństwo związane z tym dniem przeżywać będziemy jako Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 12.00..

12. BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie wsparcie naszej Parafii Parafianom i Gościom!

BÓGA ZAPŁAĆ za prezent i prace dla Parafii Państu Joannie i Łukaszowi Falba!

Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów! Błogosławionej Niedzieli! Dobrego Tygodnia!