1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocy i tym samym okres Komunii wielkanocnej!

Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie lub recytacji hymnu " O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" – oczywiście spełniając pozostałe warunki!

2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Jutro także rozpoczyna się Doroczna Adoracja przed Uroczystością Odpustową św. Antoniego. Postarajmy się wszyscy spotkać w tym czasie osobiście z Panem Jezusem!

3. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 18.00..

4. We wtorek, na Mszy św. o godz. 18.00., 70 osób przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji Romualda Kamińskiego.

5. W środę w związku z Doroczną Adoracją nie ma Mszy o godz. 8.00.!

6. Również w czwartek, w Uroczystość naszego Patrona św. Antoniego zmiana w porządku nabożeństw. Najpierw o godz. 18.00. Uroczysta Msza św., a po niej Nabożeństwo Czerwcowe i procesja.
Ponieważ jest to także dzień Nabożeństwa Fatimskiego, to w uroczystej procesji odpustowej pójdziemy z figurą Matki Boże Fatimskiej.

7. Sprawmy, aby to była piękna procesja! Niech wezmą w niej czynny udział wszystkie grupy parafialne, Dzieci w strojach komunijnych i Dziewczynki sypiące kwiaty!

8. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Parafianom i Gościom życzliwość, dobroć i ofiarność na naszą Parafię!

9. Za Tubą Wyszkowa: Mowa jest o niezabudowanej działce w Lucynowie Dużym o powierzchni 1160 m2, stanowiącej własność gminy Wyszków. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka jest przeznaczona pod teren obiektu kultu religijnego (kościół). Wartość działki ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego wynosi 58 tys. 900 zł tj. 50,74zł/ m2. Zdaniem burmistrza, "udzielenie bonifikaty na sprzedaż działki jest zasadne, ponieważ będzie ona wykorzystywana na cele sakralne, to jest teren wokół istniejącego kościoła, co stanowi zaspokojenie podstawowych potrzeb społecznych". Ustawa o ogospodarce nieruchomościami daje gminie możliwość sprzedaży nieruchomości w drodze bezprzetargowej na rzecz kościołów i związków wyznaniowych na cele działalności sakralnej.
Burmistrz zaproponował udzielenie parafii bonifikaty w wysokości 98 proc., co oznacza, że za działkę zapłaci ona gminie 1 tys. 178 zł. Radny z Lucynowa Eugeniusz Zaremba zaproponował, żeby zejść z bonifikatą na 99 proc.
- Parafia w Lucynowie nie jest majętna, to tysiąc dusz, a ludzie wiadomo, jak chodzą do kościoła - argumentował.
- Z całym szacunkiem do kościoła ale do tej pory najwyższa bonifikata jakiej gmina udzialała, to było 98 proc. Już nie dzielmy się o jeden procent, bo wyjdzie, że 100 zł ksiądz zapłaci, a kto inny musiałby zapłacić 58 tys. zł - odparł radny Jan Abramczyk.
Radni poparli projekt uchwały z 98-procentową bonifikatą.

10. Dziś po każdej Mszy św. wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO.
W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Za tydzień będzie ta akcja, która może powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć do szkół. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

Wiktoria Panasewicz, panna i Eryk Mateusz Pieńczuk, kawaler, oboje par. tut., zap.1.

Serdeczności Solenizantom i Jubilatom! Miłej niedzieli! Błogosławionego tygodnia!