1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę uwielbienia: "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu".

2. W środę o godz. 8.00. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO, a o godz. 9.00. UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA W SZKOLE!

3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Pana Jezusa
o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego, naszej Ojczyzny, naszych Rodzin.

Udział w tej procesji to publiczne wyznanie wiary, że Chrystus jest Naszym Panem
i Przewodnikiem w drodze do Domu Ojca. Pan Jezus pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem oraz Przenajświętszą Krwią. Postarajmy się wziąć udział w tym dniu we Mszy św. (porządek niedzielny). Procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 12.00.. Otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: " Przed tak wielkim Sakramentem".

W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Szkolna, Dolna, Warszawska, Szkolna.

4. Procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codziennym Nabożeństwem Czerwcowym oraz Eucharystią przez całą tak zwaną Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najliczniej do Niego!

5. Zaangażujmy się w utworzenie odpowiedniej oprawy naszych procesji. Niech
w procesjach zaznaczą swą obecność wszystkie grupy parafialne - również Dzieci klas III i IV w strojach komunijnych.

6. BÓG ZAPŁAĆ za przygotowanie Uroczystości Bierzmowania Młodzieży, na ręce Pani Agaty Kalaty Rodzicom, Pani Anecie Palesa z Zespołem Muzycznym, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej!

BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii!

Wiktoria Panasewicz, panna i Eryk Mateusz Pieńczuk, kawaler, oboje par. tut., zap.2.

8. W przyszłą niedzielą na Mszy św. o godz. 12.00. PRYMICJA KS. MICHAŁA WYDRYSZKA!

W Jego imieniu i Jego Rodziców zapraszam na tę uroczystość!

Serdeczności Solenizantom i Jubilatom! Miłej niedzieli! Do miłego zobaczenia!