1. Przeżywamy tak zwaną Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, Msza Święta w połączeniu z Nabożeństwem Czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30..
( dziś po Mszy św. o 12.00., a w środę po Mszy o godz. 8.00.) W czwartek zakończenie Oktawy. Po procesji eucharystycznej błogosławieństwo wianków.

Tak jak piękna była procesja w Boże Ciało, niech piękne będą te w Oktawie, które są jej przedłużeniem oraz wyrazem naszej miłości Pana Jezusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Z góry " Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ" za zaangażowanie Zespołom Parafialnym, Służbie Ołtarza, i Dzieciom z kl. III i IV, które przychodzą w strojach pierwszokomunijnych, Dzieciom sypiącym kwiaty i Rodzicom tych Dzieci!

2. Jeszcze raz BÓG ZAPŁAĆ za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, trasy procesji i samej procesji. Wielkie podziękowania Panu Organiście, Paniom Elżbiecie Grochowskiej i Wacławie Balcer, Panom z OSP w Lucynowie Dużym, Lektorom, Ministrantom, Bielankom, Dzieciom sypiącym kwiaty i Dzieciom w strojach komunijnych, Ich Rodzicom, wszystkim Grupom Parafialnym, Wam wszystkim Drodzy Parafianie i Goście!

3. Dziś obchodzimy Dzień Ojca. Składamy życzenia i modlimy się za Ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny!

4. Dziś także 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, którego polecamy w naszych modlitwach.

5. Również dzisiaj o godz. 12.00. odprawi Mszę św. prymicyjną w naszej Parafii Ksiądz Michał Wydryszek!

6. Jutro przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich Świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie ma postu od pokarmów mięsnych. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Aktu Wynagrodzenia.

8. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Taca tego dnia na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie.
Odpust zupełny dla osób posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.

Dominika Seliga, panna, par. Zesłania Ducha Świętego, Ząbki i Dawid Gąsior, kawaler, par. tut. zap. 1.,

10. BÓG ZAPŁAĆ za ofiarność na naszą Parafię.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najlepsze życzenia! Błogosławionego tygodnia, miłych wakacji i urlopów!