1. Dziś kolejna lipcowa niedziela - 15 w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

To najważniejszy dzień tygodnia, kiedy szczególnie uroczyście i we wspólnocie celebrujemy Eucharystię. Taką niedziela była od początków chrześcijaństwa. W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczmy we Mszy Świętej bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. W ten sposób dajemy świadectwo żywej wiary. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel - Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 16 lipca, przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest to święto patronalne Rodziny Szkaplerznej.
Msza św. w int. Rodziny Szkaplerznej z naszej Parafii dziś o godz. 12.00.!

3. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa patrona kierowców, w przyszłą niedzielę - 21 lipca, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz modlitwy o bezpieczeństwo na drogach.

Daria Olga Skwara, panna, par. tut. i Jakub Żołędowski, kawaler, par. Poświętne, zap.1..

5. BÓG ZAPŁAĆ za ofiarność na naszą Parafię wszystkim Parafianom i Gościom!

Błogosławionej niedzieli! Dobrego tygodnia! Miłych wakacji i urlopów! Serdeczności dla Solenizantów i Jubilatów!