1. W czwartek, 1 sierpnia, przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Powstaniu zginęło 16 tys. powstańców, 20 tys. zostało rannych, straty ludności cywilnej przekroczyły 200 tys. osób. Im wszystkim składamy hołd wdzięczności i o wszystkich, zarówno poległych, jak i żyjących, chcemy w tym dniu pamiętać w naszych modlitwach.

2. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca oraz związane z tymi dniami nabożeństwa.

W I PIĄTEK od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek, 2 sierpnia, w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.

Porcjunkula (łac. portiuncula, mała cząsteczka, skrawek gruntu) - kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał
w darze od benedyktynów i odbudował własnymi rękami. Znajduje się ok. 2 km od Asyżu, rodzinnej miejscowości świętego. Na podarowanym terenie powstały szałasy pierwszych naśladowców św. Franciszka. Kościółek stał się po śmierci świętego, miejscem jego kultu. Dzisiaj znajduje się wewnątrz Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Papież Paweł VI swoją konstytucją apostolską Indulgentiarium Doctrina w 1967 roku, rozciągnął przywilej uzyskania odpustu zupełnego najpierw na franciszkanów, później benedyktynów i cały Kościół.

Każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół franciszkański, katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny!

4. Przyszła niedziela to I NIEDZIELA miesiąca sierpnia. Po Mszy św. o godz. 12.00. adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencja Papieża Franciszka na sierpień: Aby rodziny dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej «laboratoriami humanizacji».

5. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii!

BÓG ZAPŁAĆ za prace dla Parafii Panom Andrzejowi i Hubertowi Milewskim oraz Panu Henrykowi Świkszcz!

6. ZAPOWIEDZI: Ewelina Kaput, panna, par. tut. i Konrad Kurowski, kawaler, par. św. Wojciecha, Wyszków, zap.2.

Najserdeczniejsze życzenia dla Solenizantów i Jubilatów! Dobrej Niedzieli! Błogosławionego tygodnia i nowego miesiąca sierpnia! Udanych urlopów!