1. Nasze polskie myśli i serca podążają w te dni do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie od pokoleń z głęboką wiarą modlimy się do Matki Bożej Królowej Polski

oraz do innych Maryjnych sanktuariów, które pięknie oplatają naszą ojczystą ziemię. Dziękujemy Maryi za Jej opiekę nad naszą Ojczyzną, nad rodzinami i wspólnotami parafialnymi. Prosimy o pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw naszej codzienności, w dochowaniu wierności Bogu i Kościołowi wśród tylu współczesnych zagrożeń i nieustannych ataków szatana. Z Maryją łatwiej nam podążać do Nieba!

Do środy włącznie pielgrzymujemy duchowo w łączności z Pątnikami do naszej Matki i Królowej na Jasną Górę. Pół godziny przed każdą główną Mszą gromadzimy się na Różańcu w kościele.

2. We wtorek, 13 sierpnia, jest wyjątek, gdyż po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Fatimskie.

3. W czwartek, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę uroczystość lud polski zwykł nazywać Świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg.

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę!

4. 15 sierpnia jest jednocześnie Uroczystością Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej.
Udziela się odpustu zupełnego Wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę na Kamionku i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę” przy spełnieniu pozostałych warunków.

5. Również w tym dniu naszą modlitewną pamięcią obejmujemy doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii: tak zwany "Cud nad Wisłą" - kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. "Cud nad Wisłą" uważa się za zwrotny punkt w historii XX-wiecznej Europy, gdyż powstrzymał "czerwoną inwazję" na Zachód i pozwolił uniknąć kolejnego rozbioru Polski. Diecezjalne uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbędą się właśnie w Konkatedrze na Kamionku oraz na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie.

6. BÓG ZAPŁAĆ za życzliwość, wsparcie i wszelkie dobro dla naszej Parafii !

Błogosławionego tygodnia! Radosnego świętowania! Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów!