1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

W najbliższy czwartek, 22 sierpnia, radujemy się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów
i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak właśnie uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Matka Boża jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

2. Niech Dobry Bóg wynagrodzi ofiarność na naszą Parafię Parafianom i Gościom!

Roksana Jewdokim, panna, par. tut. i Dawid Gabriel Bącalski, kawaler, par. Lesznowola, zap.1.

Dobrej niedzieli! Błogosławionego tygodnia! Serdeczne życzenia Jubilatom
i Solenizantom!