1. We wtorek, 1 października, rozpoczyna się Nabożeństwo Październikowe i ogłoszony przez Papieża Franciszka Miesiąc Misyjny.

W dni powszednie (z wyjątkiem śród) Różaniec o godz. 17.30., w środy o 8.30.,
a w niedziele - po Mszy św. o godz. 12.00..

W każdym swoim objawieniu Matka Boża wzywa do tej modlitwy.

Za odmówienie jednej części Różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także
w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, czy pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny.
Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły,
- z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic,
- przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

2. Także jutro mamy I PONIEDZIAŁEK października. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH.

3. W czwartek Uroczystość Patrona naszej Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła. Udziela się odpustu zupełnego Wiernym, którzy nawiedzą Katedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

4. Czwartek, piątek i sobota oraz następna niedziela to pierwsze dni miesiąca października. Nabożeństwa przypisane do tych dni łączymy z Nabożeństwem Różańcowym.

W I PIĄTEK odwiedziny CHORYCH z Komunią Świętą od godz. 12.00.. Spowiedź w kościele od godz. 17.00!

Int. Papieża Franciszka: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

5. BÓG ZAPŁAĆ za prace przy plebanii Panom Andrzejowi i Hubertowi Milewskim! Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim modlitwy i ofiary dla Parafii.

Błogosławionej niedzieli! Szczęśliwego tygodnia i nowego miesiąca! Serdeczne życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!