1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: "Wielka Tajemnica Wiary".
Jednocześnie wchodzimy w Okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia i ostateczne przyjście Pana Jezusa.

Adwent przeżywamy z Matką Bożą, przez którą otrzymaliśmy Chrystusa Zbawiciela. Przyjmijmy zaproszenie na Msze św. Roratnie, które w naszym kościele będą w środy o godz. 8.00., a w soboty o godz. 18.00. (z udziałem Dzieci!). W duchu adwentowego czuwania przychodźmy na te Msze z lampionami.

Pierwsze Roraty już w najbliższą środę o godz. 8.00.!

2. Dzisiejsza Niedziela jest I NIEDZIELĄ miesiąca grudnia. Po Mszy św. o godz. 12.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Różańcowych.

Intencja Papieża Franciszka:

Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią.

3. Jutro I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH.

4. W tym tygodniu mamy również I CZWARTEK, PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca oraz przypisane do tych dni nabożeństwa.

W I PIĄTEK od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych. Prośba o zgłaszanie na ten dzień osób, które nie są na liście, a nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele, aby mogły odbyć już spowiedź rekolekcyjną i świąteczną zarazem!

Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w świątyni od godz. 17.30..

5. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uwielbiajmy Matkę Bożą uczestnicząc w tym dniu we Mszy św.!

6. W przedsionku kościoła, u Pana Organisty, można kupić opłatki na stół wigilijny.

7. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE! Dobrze wykorzystajmy ten czas na nasze przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia i ostatecznego spotkania z Panem Jezusem.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Mariusz Morka - Wikariusz z Parafii w Kamieńczyku.

Program Rekolekcji:

- 8.12. Niedziela - porządek Mszy św. bez zmian.
Na wszystkich Mszach nauki rekolekcyjne. Na Mszy św. o godz. 10.30. będą poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa oraz medaliki dla Dzieci przygotowujących się do I KOMUNII!

- 9.12. Poniedziałek - Msze św. z naukami o godz. 16.30. (z udziałem Dzieci), 18.00. i 19.15..

- 10.12. Wtorek - porządek Mszy św. taki jak w poniedziałek.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich Mszy św.!

8. Wspólnota III roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji zaprasza na sztukę teatralną pt. „OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”!
Szczegółowy program jest na stronie internetowej Seminarium i w gablocie przed kościołem.

9. SZCZĘŚĆ BOŻE za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii! (nowy ornat maryjny z Deskurowa od pewnych Państwa z Alejek Leśnych)

BÓG ZAPŁAĆ Paniom z Koła Gospodyń z Deskurowa za wykonanie wieńca adwentowego!

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Dobrze przeżytego Adwentu! Miłego tygodnia! Dobrego miesiąca! Z serca płynące życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!