1. Dziś już III Niedziela Adwentu - "Niedziela Gaudete", tzn. " Radości". Określenie to pochodzi z jej introitu: "Gaudete in Domino semper: iterum dico, gaudete. Modestia vestra nota sit omnibus hominibus: Dominus enim prope est".
- "Weselcie się zawsze w Panu; po raz wtóry mówię, weselcie się. Skromne ułożenie wasze niech będzie znane wszystkim ludziom; Pan bowiem jest blisko".

Niedziela dzisiejsza jest również określana jako "Niedziela Różowa" i taki jest kolor szat liturgicznych.

2. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za owoce REKOLEKCJI ADWENTOWYCH w naszej Parafii! Radujemy się nimi i prosimy, aby z pomocą łaski Bożej były
w nas trwałe.

3. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach KWARTALNYCH DNI MODLITW, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

4. UWAGA!

Jutro i pojutrze (poniedziałek i wtorek) zmiana porządku Mszy św.!
Msze tylko rano o godz. 8.00.! Jest to spowodowane pomocą w rekolekcjach w innej parafii.

Anna Sadłowska, panna, par. Wyszków – Rybienko Leśne i Rafał Karol Powierza, kawaler, par. tut., zap. 2.

6. Koncert „Betlejem w Warszawie”

4 stycznia 2019 roku, Torwar, Warszawa!

4 stycznia w Warszawie odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie”. Początek o godzinie 19:00 na Torwarze. Wydarzenie honorowym patronatem objął nasz Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.
Koncert w Warszawie jest częścią trasy „Betlejem w Polsce”, która zawita w sumie do 14 miast.
Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata.
Utwory bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian.
Dochód z trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.
Więcej szczegółów na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl.

Na bilety na koncert można zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy św..

7. BÓG ZAPŁAĆ za wspieranie duchowe i materialne naszej Parafii!
BÓG ZAPŁAĆ Panu Dariuszowi Łukasiakowi za prace dla Parafii!

Miłej niedzieli! Wciąż dobrze przeżywanego Adwentu! Serdeczności Jubilatom!