1. Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu.
2. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W ciągu dnia nie będzie Mszy św.!

O północy Msza Narodzenia Pańskiego - Pasterka.

3. 25 grudnia - środa - Uroczystość Bożego Narodzenia.
Pierwsza Msza święta o godzinie 10.30., a potem o godz. 12.00..

4. 26 grudnia - czwartek - tak zwany drugi dzień świąt.
Jest to wspomnienie św. Szczepana, pierwszego Męczennika.
Msze święte w porządku niedzielnym!

5. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ Harcerzom, którzy przynieśli dziś do nas Betlejemskie Światło Pokoju! Płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego jeszcze bardziej pomoże nam przeżywać urodziny Pana Jezusa.

6. Dziś jeszcze po każdej Mszy św. pod chórem można nabyć opłatki u Pana Organisty.

7. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, z których utrzymuje się nasza Parafia i za wszelką życzliwość! (100zł. Lucynów Duży, ul. Kochanowskiego)

BÓG ZAPŁAĆ Parafianom z Deskurowa, którzy ubrali piękną szopkę!

8. APEL I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs, w Radomiu
dotyczący bezpieczeństwa osób starszych

W ostatnim czasie na terenie garnizonu mazowieckiego ponownie doszło do przestępstw dokonywanych na osobach starszych, z którymi przestępcy kontaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską (np. syna, zięcia, wnuczka), urzędnika państwowego lub funkcjonariusza Policji. Dzwoniący proszą o przekazanie określonej kwoty pieniężnej pod
pozorem trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się oni sami lub ich bliscy. Mogą przekonywać, że rozpracowują grupę przestępczą i ich działania mają zapobiegać kradzieżom środków zgromadzonych na kontach w banku. Sprawcy proszą o przygotowanie pieniędzy i umawiają się z ofiarą na odbiór gotówki (ewentualnie proszą o przelew na wskazane konto bankowe).
Ofiara przekonana, że pomaga Policji lub komuś bliskiemu, zostaje okradziona.
Związana z wiekiem seniorów bezradność i samotność powoduje, że stają się łatwym celem oszustów i innych przestępców. Sprawcy nie zważają na status społeczny swoich ofiar, wykorzystują ich łatwowierność, dobroć czy chęć pomocy innym.
W związku z powyższymi sytuacjami mazowiecka Policja apeluje:
• Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz; nie zostawiaj pieniędzy w miejscach wskazanych przez rozmówcę;
• Nie informuj osób obcych ile masz w domu gotówki, w jaki sposób pobierasz emeryturę, jakimi oszczędnościami dysponujesz;
• Nie wypłacaj bez konsultacji z osobami najbliższymi dużych kwot pieniężnych z banku, nie dokonuj przelewów na niesprawdzone konta;
• Zawsze potwierdzaj prośbę pomocy, dzwoniąc do najbliższych lub poprzez nawiązanie z nimi osobistego kontaktu;
• Gdy nie masz pewności kto do Ciebie dzwoni, a pojawia się podejrzenie, że może to być oszustwo – poinformuj o tym Policję dzwoniąc na numer telefonu 112 lub do swojego dzielnicowego.
Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bądź czujny i stosuj regułę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dziel się swoją wiedzą i spostrzeżeniami z innymi seniorami. Może to pomóc im uchronić się przed staniem się ofiarą przestępstwa.
Szanowni Państwo! Mam nadzieję, że tych kilka podstawowych rad przyczyni się do poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, a także zwiększenia czujności chroniącej Was przed działaniami przestępców.
insp. Michał Ledzion

9. Koncert „Betlejem w Warszawie”
10 stycznia 2020 roku, Torwar, Warszawa!

10 stycznia w Warszawie odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie”. Początek o godzinie 19:00 na Torwarze. Wydarzenie honorowym patronatem objął nasz Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.
Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata.
Dochód z koncertu jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.
Więcej szczegółów na stronie internetowej www.betlejemwpolsce.pl.

Bilety można nabyć w zakrystii po każdej Mszy św..

Miłej niedzieli! Serdeczności Jubilatom i Solenizantom! Do miłego Spotkania!