1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy z wdzięcznością o Sakramencie Chrztu, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia.

Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za nasz Chrzest i za wszystkich, którzy nas doprowadzili do Chrystusa!

2. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd i utrzymanie bożonarodzeniowych dekoracji do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. Od piątku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa: „Życzliwymi bądźmy”. Przez wszystkie dni Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w czasie głównych Mszy św. , będziemy słuchać rozważań dotyczących ekumenii i modlić się, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedno. Materiały na tegoroczny Tydzień Modlitw przygotowali chrześcijanie z Malty.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą uczestniczyć w kilku nabożeństwach w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan i wezmą udział w jego zakończeniu.

4. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiarność dla naszej Parafii!

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

(wszystkie dni od godz. 11.00. do 17.00.!)

Poniedziałek: Deskurów (7-15).
Wtorek: Deskurów (16-30).
Czwartek: Deskurów (31-42B).
Sobota: Grabnik i Deskurów ( nr 1 - 6).

Z góry dziękuję za transport!

Wszystkim SOLENIZANTOM i JUBILATOM NAJLEPSZE ŻYCZENIA! Wszystkim PARAFIANOM i GOŚCIOM błogosławionego tygodnia!