1. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy "niedzielą laetare", czyli niedzielą radości - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu:
"Laetáre, Jerúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam..."
"Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie..."

W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. Można go używać jedynie dwa razy w roku liturgicznym - dzisiaj oraz w III Niedzielę Adwentu, zwaną niedzielą Gaudete.

2. W środę, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę przeżywamy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Jest to również 28r. powstania naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Przypominam w tym dniu o zmianie porządku Mszy św.! Nie ma Mszy rano! Msze wieczorem o godz. 18.00. i 18.30.!

3. Pomimo akcji „korona” i niewiadomej o Świętach Wielkanocnych przygotujmy w tym czasie nasze serca. Codziennie w naszej świątyni przed każdą główną Mszą św. jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi!

4. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, dzięki którym trwa nasza Parafia!
BÓG ZAPŁAĆ za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

5. Uwaga! Za tydzień z soboty na niedzielę przechodzimy na czas letni! Śpimy krócej! Zegarki o godzinę do przodu!

Najlepsze Życzenia Solenizantom i Jubilatom! Miłej niedzieli! Dobrego tygodnia!