1. Dziś ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY.

Migranci i uchodźcy to duża część społeczeństw w każdym kraju. Uciekają z własnej ojczyzny z powodu wojen, biedy, braku możliwości rozwoju czy terroru.
To jedno ze świąt z najdłuższą historią – Kościół obchodzi je od 1914 roku. To okazja do pochylenia się nad problemami ludzi, którzy stracili dom albo są daleko od niego. Z całym Kościołem modlimy się za tych ( także naszych Parafian), którzy z różnych przyczyn przebywają z dala od domów rodzinnych.

Dziś także ofiary do puszek na Afganistan.

2. W piątek, 1 października, rozpoczyna się Nabożeństwo Październikowe.
W dni powszednie (z wyjątkiem śród) Różaniec o godz. 17.30., w środy o 8.30.,
a w niedziele - po Mszy św. o godz. 12.00..

W każdym swoim objawieniu Matka Boża wzywa do tej modlitwy.
Za odmówienie jednej części Różańca w kościele lub kaplicy publicznej, a także
w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, czy pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny.
Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły,
- z modlitwą połączyć rozważanie tajemnic,
- przy odmawianiu publicznym tajemnice muszą być zapowiadane.

3. W środę Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej. Udziela się odpustu zupełnego Wiernym, którzy w tym dniu nawiedzą Katedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

4. Piątek i sobota oraz następna niedziela to pierwsze dni miesiąca października. Nabożeństwa przypisane do tych dni łączymy z Nabożeństwem Różańcowym.

W I PIĄTEK odwiedziny CHORYCH z Komunią Świętą od godz. 12.00.. Spowiedź w kościele od godz. 17.00!

Int. papieska: Aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

5. BÓG ZAPŁAĆ za prace dla Parafii Państwu Joannie i Łukaszowi Falba oraz Panu Krystianowi Skwara!

Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim modlitwy i ofiary dla Parafii.

Taca za tydzień na Dom Siostry Faustyny w Ostrówku.

Błogosławionej niedzieli! Szczęśliwego tygodnia i nowego miesiąca! Serdeczne życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!