1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten czas jako ludzie naprawdę wierzący - godnie i po chrześcijańsku.

Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00. ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żalów w tym Wielkim Poście.
  2. Jutro od godz. 9.00. doroczna akcja sprzątania terenu po zimie. Chętnych PAŃSTWA zapraszam z własnym sprzętem!
  3. W WIELKI CZWARTEK o godz. 10.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odprawia się Mszę Świętą Krzyżma, podczas której pobłogosławione są oleje używane do Namaszczania Chorych i Krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich, Chrztu i Bierzmowania. W czasie tej Mszy duchowieństwo diecezjalne odnawia przyrzeczenia kapłańskie. Natomiast w naszej parafii o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej - na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii                 i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne; po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.
    Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00., a w Wielki Piątek już od godz. 9.00. do Liturgii Męki Pańskiej.
  4. W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tej praktyki postnej; powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę). W Godzinie Miłosierdzia Bożego (godzina 15.00) w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Odprawimy Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
    Adoracja do godz. 22.00..
  5. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza
    i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
  6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę
    o godz. 9.00., 10.00., 11.00., 12.00..

Przy okazji będzie można zaopatrzeć się w wodę święconą.

1. W sobotni wieczór o godz. 18.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Uroczysta
    i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Na tę liturgię przynieśmy świece.

Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zapraszam do licznego udziału wszystkich Parafian, a Ministranci przychodzą przez te dni do zakrystii już na godz. 17.20.!

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja rezurekcyjna i Msza Święta                          o godz. 6.00.. Pozostałe Msze św. o godz. 10.30. i 12.00..

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego.

Sebastian Gołębiewski, kawaler, par. Świętej Rodziny, Wyszków i Kamila Oleksiak, panna, par. tut., zap. 1.

Damian Igor Wydryszek, kawaler, i Patrycja Młynarska, panna, oboje par. tut., zap.2.

1. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary na naszą Parafię składane na tacę i indywidualne oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

BÓG ZAPŁAĆ Rodzicom i Dzieciom Pierwszokomunijnym za wykonanie pięknej palmy na dzisiejszą uroczystość oraz za drugą palmę Pani Dorocie Wojtkowskiej i Domowi Dziennego Pobytu „Senior”!

BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie dobro i życzliwość!

1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, które zajmują się zbiórką i utylizacją zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego podejmuje się po raz kolejny zadania na terenie naszej diecezji. Odzysk

surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym wspierane są projekty misyjne.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pozbyć się takiego zużytego sprzętu to niech go złoży przed bramą kościoła we wtorek do godziny 10.30.!

1. Obwieszczenie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Wyszków wybranych terenów położonych                 w miejscowościach: Lucynów, Deskurów, Tumanek. Projekt będzie wyłożony w dniach               8 – 29 kwietnia 2022r. w UM Wyszków pok. 131 w godz. 10.00. – 14.00.. Dyskusja publiczna będzie przeprowadzona 19 kwietnia w Sali Konferencyjnej UM. Początek           godz. 17.00.!

Dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże Wszystkim Parafianom
i Gościom!