1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocy i tym samym okres Komunii wielkanocnej!

Dziś można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie lub recytacji hymnu " O Stworzycielu, Duchu, przyjdź" – oczywiście spełniając pozostałe warunki!

Dziś także XV Święto Dziękczynienia. W tym roku szczególnie dziękujemy dobremu Bogu za dar beatyfikacji dwojga wielkich ludzi Kościoła polskiego XX wieku: Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Główne uroczystości odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, na które zaprasza kard. Nycz.

Tradycyjnie dziś w całym Kościele polskim zbiórki ofiar na dokończenie świątyni. Przy wyjściu można również złożyć do puszki ofiarę na ten cel.

2. Jutro, w poniedziałek, (w tradycji drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Jest to również I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH.

3. W czwartek Uroczystość Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. Także od czwartku do soboty włącznie doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu przed wypadającym w przyszły poniedziałek ODPUSTEM ŚW. ANTONIEGO! Adoracje w te dni będziemy rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.!

5. Intencja różańcowa na czerwiec: Za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Klaudia Anna Dąbrowska, panna i Paweł Zawisza, kawaler, oboje par. tut., zap. 2.

7. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Parafianom i Gościom życzliwość, dobroć i ofiarność na naszą Parafię!

Solenizantom i Jubilatom składam Najserdeczniejsze Życzenia! Dobrej niedzieli! Udanego tygodnia wszystkim Parafianom i Gościom! Do miłych spotkań!