1. Dzisiaj rozpoczynamy XXII Tydzień Okresu Zwykłego
  1. W najbliższy czwartek, 01 września, rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23,  z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na mszę świętą dziękczynną za wakacje z prośbą o błogosławieństwo na nowy rok nauki, o godz. 8.00 w kościele.
  2. Po mszy świętej Pani Dyrektor Szkoły Urszula Gałecka,  zaprasza na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23, która odbędzie się 1 września br. o godz.  9.00 w szkole, na boisku szkolnym, a w przypadku niesprzyjającej pogody – na sali gimnastycznej. Po ogólnym rozpoczęciu odbędą się w salach lekcyjnych spotkania z wychowawcami klas.
    Plan dowozu uczniów znajduje się na stronie internetowej szkoły.

3. W tym tygodniu, przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca: we czwartek modlitwa do Chrystusa Najwyższego Kapłana o powołania do służby Bożej;  w piątek wizyta u chorych w domach z Komunią św. od godziny 10.00; spowiedź w kościele podczas adoracji Najświętszego sakramentu o 17.30; w sobotę możliwość spowiedzi również podczas adoracji N. Sakramentu po zakończeniu celebracji ślubu.
  4. Nowa książka intencji mszalnych zostanie udostępniona po Uroczystości Wszystkich Świętych – wtedy będzie można rezerwować terminy mszalne na 2023 rok.
  5. Podziękowanie dla Strażaków i Pana Sołtysa Eugeniusza Zaremby za pomoc w pracach porządkowych na terenie przykościelnym. Bóg zapłać za ofiary modlitewne i materialne: Parafianka z Tumanka ofiarowała 100 zł, Parafianin z Lucynowa Dużego 1000 zł na wymianę okien w domu parafialnym.
  6. W zakrystii jest nowy numer Tygodnika IDZIEMY – zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.
  7. Nowenna: W naszej diecezji od 8 września do 31 października zostaje podjęta inicjatywa modlitwy Nowenną Pompejańską. Ordynariusz Warszawsko-Praski Biskup Romuald Kamiński pragnie w roku 30 rocznicy ustanowienia diecezji zawierzyć Maryi wszystkie parafie, ośrodki duszpasterskie, kapłanów, zakony i wszystkie rodziny. Nowenna będzie odmawiana w wybranych parafiach znajdujących się na granicy naszej diecezji. Ksiądz Biskup prosi o włączenie się Naszej wspólnoty parafialnej we wspólną modlitwę w dniu 26 września (19. dzień nowenny) Godzinę zgromadzenia modlitewnego przed Najświętszym sakramentem, gdzie odmówimy 3 części różańca, podamy w następnych ogłoszeniach – już teraz zaplanujmy obecność. Na realizację tego duchowego dzieła Ksiądz Biskup z serca nam błogosławi.
  8. Zapowiedzi: Adrian Pękala, kawaler z parafii MB Częstochowskiej w Urlach i Katarzyna Pankowska, panna z parafii tutejszej (zapowiedź 2.)

9. Wszystkim parafianom i Gościom życzymy potrzebnych łask Bożych w nowym tygodniu.