1. Dzisiaj XXII Dzień Papieski – pod hasłem „Blask Prawdy” – wspominamy wybór naszego rodaka, Kard. Karola Wojtyły na Papieża – po każdej mszy św będziemy zbierali ofiary do puszek na umożliwienie dalszej nauki dla młodzieży zdolnej a pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  1. Od 1 października rozpoczęły się Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie (z wyjątkiem śród) Różaniec o 17:30, w środy o 8:30, a w niedziele po zakończeniu mszy św o 12:00.
  2. W przyszłą niedziele parafianie z Parafii w Rybienku Leśnym będą rozprowadzali kalendarze na przyszły rok – dobrowolne ofiary złożone za kalendarze będą przeznaczone na remont w ich kościele parafialnym.
  3. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY - zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.
  4. Na ławkach są rozłożone kartki na Wypominki za Zmarłych, po wypełnieniu z zaznaczeniem „ROCZNE” lub „LISTOPADOWE” można je składać po mszach świętych w zakrystii. W listopadzie w dni powszednie o 17:30 (we środy o 8:30) będziemy modlić się za Zmarłych poleconych w Wypominkach Jednorazowych - we wszystkie niedziele od 8:30 będziemy modlić się za poleconych w Wypominkach Rocznych
  5. Od ubiegłego czwartku trwa wymiana okien w domu parafialnym, wymieniono już 6 z 10 okien. Na ten cel Parafianie złożyli w tym tygodniu ofiary: Państwo Tryc z ul Wąskiej: 500 zł, Parafianka z ul. Słowackiego: 500 zł, Parafianin z ul. Kochanowskiego: 500 zł - dzieki ofiarności Parafian do spłaty brakuje 8,5 tys.zł. Bóg zapłać za ofiarność i wsparcie przy tej okazji podziękowanie dla Księdza Dariusza Niewęgłowskiego za przyjęcie starych okien do swojego kontenera w Nadmie.
  6. Podziękowanie dla Pana ślusarza Sławomira Rogulskiego za ofiarę w postaci nowego zamka do zakrystii i wykonanie prac ślusarskich.
  7. W najbliższy poniedziałek i wtorek od godziny 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej, będzie otwarta nowa księga intencji mszalnych na 2023 rok. Przejściowo intencje można zamawiać osobiście tylko w kancelarii.
  8. W przyszłą niedziele przypada Światowa Niedziela Misyjna, która zainauguruje Tydzień Misyjny w Kościele – ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne.
  9. Wszelkich łask Bożych w nowym tygodniu dla Parafian i Gości.