1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna, która otwiera Tydzień Misyjny w Kościele – ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne.
  1. Dzisiaj  parafianie  z Parafii w Rybienku Leśnym będą rozprowadzają kalendarze na przyszły rok – dobrowolne ofiary złożone za kalendarze będą przeznaczone na remont w ich kościele parafialnym.
  2. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY oraz dwa egzemplarze L’Osservatore Romano - zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.
  3. Na ławkach są rozłożone kartki na Wypominki za Zmarłych, po wypełnieniu z zaznaczeniem „ROCZNE” lub „LISTOPADOWE” można je składać po mszach świętych w zakrystii.
  4. Dzięki ofiarności Parafian udało się wymienić 10 okien w domu parafialnym i odnowić mieszkanie księdza. Przy tej okazji wielkie podziękowania dla pana stolarza Wiesława Tryca za renowację dębowych parapetów z litego drewna – będą ozdobą mieszkania i kolejną pamiątką po budowniczym parafii śp Księdzu Witoldzie.
  5. W ubiegłym tygodniu Parafianie złożyli szczodre ofiary na pokrycie brakującej sumy za remont na plebanii: Serdeczne podziękowania dla Osób zbierających ofiary w Lucynowie Dużym, gdzie życzliwi Parafianie przekazali łącznie 2350zł, Parafianie z Deskurowa 600zł; również serdeczne podziękowania za ofiary indywidualne: Rodzina z ul Kochanowskiego 500zł; Rodzina z Dolnej: 150zł; Rodzina z ul. Wąskiej: 200zł; Małżonkowie Szczepańscy z Deskurowa 500zł; Parafianka z ul.Wąskiej 100zł; Małżeństwo z ul. Słowackiego 500zł; Od początku remontu złożono ofiary w łacznej kwocie 6400 zł! Do spłacenia należności pozostało  3600zł – Bóg zapłać!
  6. W najbliższym czasie planowane jest przeniesienie kancelarii parafialnej do pomieszczenia w domu parafialnym, obok dawnej sali katechetycznej (wejście z drugiej strony budynku) - wymaga to jednak pewnej modernizacji, ale po remoncie będzie można załatwiać sprawy w pomieszczeniu ogrzewanym i wyposażonym w odpowiednie meble jeszcze przez śp Ks Świebodę (jest biurko i dwie szafy na księgi i dokumenty parafialne).
  7. W ubiegłym tygodniu została otwarta księga intencji mszalnych na 2023 rok – w najblizszym czasie termin mszy św można zamawiać tylko w kancelarii a po 1 listopada również w zakrystii po mszach św. (większość mszy św niedzielnych została już zarezerwowana – jednak w każdą niedzielę po Nowym Roku można dołaczać intetcje do mszy św zbiorowej o godzinie 12.00 – za żywych i zmarłych - jak to ma miejsce w okolicznych parafiach.
  8. Przypomnienie - w nocy z 29 na 30 października (przyszła sobota/niedziela) zmiana czasu na zimowy – cofamy wskazówki zegarków –  „śpimy dłużej”.
  9. Wszelkich łask Bożych w nowym tygodniu dla Parafian i Gości – niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.