1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela w Kalendarzu Liturgicznym – z tej okazji po zakończeniu mszy św o 12. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Można zyskać odpust za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia przy spełnieniu pozostałych koniecznych warunków.
  1. W dzisiejszą niedzielę , taca na seminarium duchowne naszej diecezji

2. Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie zapraszają na przygotowaną przez siebie sztukę teatralną „Pinokio”– szczegóły na afiszu w gablocie.

3. Dzięki ofiarności Parafian do spłacenia należności za wymianę okien w domu parafialnym pozostało 1650 zł, jednak do tej sumy doszły koszta za remont nowej kancelarii na zapleczu plebanii, które wynoszą 5800 zł - łącznie do spłacenia za remonty pozostaje 7450 zł; od początku remontu złożono ofiary w wysokości 8350 zł - w ostatnim tygodniu złożono ofiary: Rodzina z Deskurowa 100 zł; Rodzina z Kochanowskiego 100 zł; Serdeczne Bóg zapłać, w tym miejscu, podziękowanie dla Pana Andrzeja Milewskiego za wykonanie, w ofierze dla parafii, przeglądu i wymiany zużytych części przy bramie automatycznej przed kościołem.

4. Od wczorajszej soboty, kancelaria parafialna znajduje się w nowym, ogrzewanym pomieszczeniu, na zapleczu plebanii – wejście od strony lasku.

5. Serdeczne podziękowanie Szanownym Parafianom/Państwu: Krystynie Bala, Wacławie Balcer, Hannie Niziołek, Alanowi Balcerowi, Łukaszowi Falbie, Markowi Lipce, Krystianowi Skwarze, Mieczysławowi Sowińskiemu, Andrzejowi Wróblowi, Eugeniuszowi Zarembie za ofiarowanie swojego czasu i wysiłku fizycznego przy karczowaniu Golgoty Parafialnej – wspólnymi siłami wykonano 90% prac. Szczególne podziękowanie Panu Sławomirowi Szczepańskiemu. Mimo ofiarnej pracy jest konieczność dokończenia prac przy karczowaniu Golgoty Parafialnej dlatego zapraszamy Parafian – jeśli nie będzie deszczu lub głębokiego śniegu, prace planujemy rozpocząć
    03 grudnia br. (sobota) od 10:00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny i Okres Adwentu czyli radosnego przygotowania na Przyjście Pana Jezusa, rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu (04 XII).

7. Prośba o wykonanie wieńca adwentowego do ołtarza.

8. Od przyszłej niedzieli, po każdej mszy św. w dawnej kaplicy, Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki wigilijne.

9. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY - zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

10. Wszelkich łask Bożych w nowym tygodniu dla Parafian i Gości – niech Pan Bóg wszystkim błogosławi!