1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Jednocześnie wchodzimy w Okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia i ostateczne przyjście Pana Jezusa.

Adwent przeżywamy z Matką Bożą, przez którą otrzymaliśmy Chrystusa Zbawiciela. Przyjmijmy zaproszenie na Msze św. Roratnie, które w naszym kościele będą w środy o godz. 8.00., a w soboty o godz. 18.00. (z udziałem Dzieci!). W duchu adwentowego czuwania przychodźmy na te Msze z lampionami.

Pierwsze Roraty już w najbliższą środę o godz. 8.00.!

2. W tym tygodniu mamy również I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca oraz przypisane do tych dni nabożeństwa.

W I PIĄTEK od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych. Prośba o zgłaszanie na ten dzień osób, które nie są na liście, a nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele, aby mogły odbyć już spowiedź świąteczną!

Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty w świątyni od godz. 17.30..

3. W przedsionku kościoła, u Pana Organisty, można kupić opłatki na stół wigilijny.

4. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać w naszej Parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE! Dobrze wykorzystajmy ten czas na nasze przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia i ostatecznego spotkania z Panem Jezusem.

Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Filipowicz, Wikariusz z Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Program Rekolekcji:
- 5.12. Niedziela - porządek Mszy św. bez zmian.
Na wszystkich Mszach nauki rekolekcyjne. Dzieci przychodzą na godz. 10.30.!

- 6.12. Poniedziałek - Msze św. z naukami o godz. 16.30. (z udziałem Dzieci) i 18.30..

- 7.12. Wtorek - porządek Mszy św. taki jak w poniedziałek.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich Mszy św.!

5. Intencja Papieża na grudzień: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

6. SZCZĘŚĆ BOŻE za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii!

SZCZĘŚĆ BOŻE Państwu Szymborskim i Jaworskim, którzy są autorami tegorocznego wieńca adwentowego!

BÓG ZAPŁAĆ Paniom Hannie Szymborskiej, Kazimierze Białek, Bożenie Rzepeckiej za ogrom prac dla kościoła i plebanii!

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

Dobrze przeżytego Adwentu! Miłego tygodnia! Dobrego miesiąca! Z serca płynące życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!