1. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Dobrze wykorzystajmy ten czas na przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia i ostatecznego spotkania z Panem Jezusem.

Program Rekolekcji:

- 6.12. Poniedziałek - Msze św. z naukami o godz. 16.30. (z udziałem Dzieci) i 18.30..

- 7.12. Wtorek - porządek Mszy św. taki jak w poniedziałek.

Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich Mszy św.!

2. Dziś I NIEDIELA grudnia. Po Mszy św. o godz. 12.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo Adoracyjne z KŻR!

Intencja Papieża na grudzień: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

3. Dziś także obchodzimy XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.
Konferencja Episkopatu Polski wybrała drugą Niedzielę Adwentu jako dzień, w którym jesteśmy zaproszeni do wyrażenia naszej pamięci oraz okazania życzliwości dla wszystkich naszych sióstr i braci żyjących na Wschodzie, a bliskich nam z racji historycznych i licznych wspólnych doświadczeń. Wielu z nas pozostawiło tam swoje rodziny. A jeszcze więcej jest takich, którzy wspominają swoich bliskich zmarłych i ich groby, rozsiane na Wileńszczyźnie, Polesiu, na Wołyniu i Podolu, bezkresnej Syberii czy na stepach Kazachstanu. Przy tym pamiętamy dobrze, na jakie trudności byli narażeni wszyscy nasi bracia i siostry i ile musieli wycierpieć za polskość i wiarę to przez całe dziesięciolecia.

Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W przedsionku kościoła, u Pana Organisty, można kupić opłatki na stół wigilijny.

5. Przypomnienie i zaproszenie na Roraty w każdą środę o godz. 8.00. i w soboty (ze szczególnym zaproszeniem Dzieci) o godz. 18.00.!

6. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiarność dla naszej Parafii!

Owocnych rekolekcji! Dobrze przeżytego Adwentu! Miłego tygodnia! Z serca płynące życzenia dla Solenizantów i Jubilatów!