1. Dziś już III Niedziela Adwentu - "Niedziela Gaudete", tzn. " Radości".

Określenie to pochodzi z jej introitu: "Gaudete in Domino semper: iterum dico, gaudete. Modestia vestra nota sit omnibus hominibus: Dominus enim prope est".
- "Weselcie się zawsze w Panu; po raz wtóry mówię, weselcie się. Skromne ułożenie wasze niech będzie znane wszystkim ludziom; Pan bowiem jest blisko".

Niedziela dzisiejsza jest również określana jako "Niedziela Różowa" i taki jest kolor szat liturgicznych.

2. Dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za owoce REKOLEKCJI ADWENTOWYCH w naszej Parafii! Radujemy się nimi i prosimy, aby z pomocą łaski Bożej były
w nas trwałe.

3. W trzecim tygodniu Adwentu, w ramach KWARTALNYCH DNI MODLITW, Kościół zachęca do błagania o chrześcijańskie życie rodzin. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności.

4. UWAGA!

Jutro i pojutrze (poniedziałek i wtorek) zmiana porządku Mszy św.!

Msze tylko rano o godz. 8.00.! Jest to spowodowane pomocą w rekolekcjach w innej parafii.

5. Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Dzięki Harcerzom z naszej Parafii Betlejemskie Światło Pokoju w tym roku kolejny raz dotrze do nas. Kto chce je przejąć i zanieść do swojego domu, a jak się uda przechować i zapalić od niego świecę na stół wigilijny, niech przyjdzie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. i przyniesie świecę lub lampion.

6. W przedsionku kościoła, u Pana Organisty, można kupić opłatki na stół wigilijny.

Adrian Sebastian Nowak, kawaler, par. św. Idziego, Wyszków i Natalia Urbanowska, panna, par. tut., zap. 1.

8. BÓG ZAPŁAĆ za wspieranie duchowe i materialne naszej Parafii!

Miłej niedzieli! Wciąż dobrze przeżywanego Adwentu! Serdeczności Jubilatom Solenizantom!