1. Dziś rozpoczynamy MISJE ŚWIĘTE.

A rozpoczynamy wielkim wydarzeniem jakim jest wizytacja naszego Najdostojniejszego Pasterza J. E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Cieszymy się tą pasterską obecnością i posługą, i dziękujemy za nie!
Misje przeżywamy pod hasłem: „SAKRAMENTY ŹRÓDŁEM ŁASKI BOŻEJ I JEDNOŚCI KOŚCIOŁA”, a od jutra będzie z nami Ksiądz Andrzej Piotrowski – Proboszcz z Dąbrówki.

Program:

- 27. III. NIEDZIELA - Msze św. z naukami Księdza Biskupa w porządku niedzielnym.
- 28. III. PONIEDZIAŁEK ( ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH) - Msze św. z naukami i nabożeństwa o godz. 16.30. i 18.30..
- 29. III. WTOREK ( ODNOWIENIE ŻYCIA EUCHARYSTYCZNEGO) - Msze św. z naukami i nabożeństwa o godz. 16.30. i 18.30..                                                                                                                                                                                                                                               - 30. III. ŚRODA ( ODNOWIENIE PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ; NABOŻEŃSTWO KRZYŻA) - Msze św. z naukami i nabożeństwa o godz. 16.30. i 18.30..

SPOWIEDŹ – PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA od godz. 16.00..

2. Powagę Wielkiego Postu przerywa na chwilę dzisiejsza niedziela, którą nazywamy "niedzielą laetare", czyli niedzielą radości - od pierwszych słów antyfony na wejście - introitu:
"Laetáre, Jerúsalem, et convéntum fácite omnes qui dilígitis eam..."
"Wesel się, Jeruzalem! A wszyscy, którzy ją miłujecie, śpieszcie tu gromadnie..."

3. W tym tygodniu I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca i związane z tymi dniami nabożeństwa.

W I PIĄTEK wyjazd do Chorych od godz. 12.00. Proszę o zgłaszanie na ten dzień Chorych spoza stałej listy, aby wszyscy mogli w tym szczególnym czasie pojednać się z Bogiem!

Osoby, które przeżywają I PIĄTKI , a przystąpią do Spowiedzi w Misje, jeśli wytrwają w Łasce Uświęcającej, to nie muszą przystępować w tym dniu do kratek konfesjonału. Będzie jednak możliwość spowiedzi od godz. 17.00. do 17.30.!

4. Intencja różańcowa na kwiecień: Aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

5. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary, z których utrzymuje się nasza Parafia i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego!

Owocnych MISJI! Do miłych spotkań! Szczęść Boże! Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia!