1. Dziś 3 Niedziela Wielkanocna. Nadal przeżywamy okres radości płynącej
z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego.

Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy do ciągłego trwania przy Chrystusie, - a jeśli odeszliśmy z powodu naszych słabości, do ciągłego powstawania, powracania, jest Boże Miłosierdzie. Dlatego Kościół przypomina, że jeszcze jest stosowny czas na Spowiedź Świętą i Komunię Wielkanocną.

3. Dziś także I MIEDZIELA miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. pierwsze Nabożeństwo Majowe. Przez cały miesiąc maj modlimy się na Nabożeństwach Majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny.
Nabożeństwa Majowe w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie
(z wyjątkiem śród) o godz. 17.30..
W środy po Mszy św. o godz. 8.00., a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00..

Intencja różańcowa na maj: Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

4. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Narodowego Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Ma on inspirować nas do częstszego sięgania po Pismo św.. Może więc chociaż w tym tygodniu oddajmy się lekturze Słowa Bożego! Jest propozycja, żeby zainstalować sobie aplikację „Dzieło Biblijne” - narzędzie pomagające w refleksji nad czytaniami liturgicznymi.

5. Jutro I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH. Jutro, 2 maja, to również ŚWIĘTO FLAGI PAŃSTWOWEJ. Pamiętajmy o wywieszeniu flag!

6. We wtorek, 3 maja, UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI!
Przyjdźmy do naszej Matki i Królowej modlić się za Ojczyznę! Msze św. w porządku niedzielnym.
Msza św. o godz. 12.00. tradycyjnie za naszych Strażaków z OSP w Lucynowie Dużym i Ich Rodziny!

7. W tym tygodniu I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA miesiąca.

W I PIĄTEK od godz. 12.00. Komunia w domach Chorych. Od godz. 17.00. do 17.30. spowiedź podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Tak samo ( gdy idzie o Sakrament Pokuty) w sobotę.

8. W sobotę od godz. 11.00. spowiedź Dzieci i Rodziców przed I Komunią!

9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII, a za dwa tygodnie również o godz. 10.30. UROCZYSTOŚĆ I ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ!

Ewelina Żera, panna, par. Dąbrówka i Marcin Piórkowski, kawaler, par Wyszków Rybienko-Leśne, zap. 2.

Jadwiga i Stanisław Krzysztof Izdebscy, par. tut. zap.1.

Patryk Michał Maniek, kawaler i Sylwia Bańska, panna, oboje par. tut. zap.1.

11. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii! BÓG ZAPŁAĆ Państwu Szymborskim i Jaworskim za prace dla świątyni!

Serdeczności dla Jubilatów i Solenizantów! Błogosławionej Niedzieli! Dobrego Tygodnia!