1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę uwielbienia: "Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu".

2. Jutro, w poniedziałek, Uroczystość Odpustowa Patrona naszej Parafii i Świątyni św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.00. Msza św. za Parafian, a po niej Nabożeństwo Czerwcowe i procesja. Wdzięczni św. Antoniemu za wstawiennictwo i opiekę licznie przybądźmy na wspólne świętowanie i pozyskanie odpustu!

3. W najbliższy czwartek, 16 czerwca, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miejscowości. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Pana Jezusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła Powszechnego, naszej Ojczyzny, naszych Rodzin.
Udział w tej procesji to publiczne wyznanie wiary, że Chrystus jest Naszym Panem i Przewodnikiem w drodze do Domu Ojca. Pan Jezus pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem oraz Przenajświętszą Krwią. Postarajmy się wziąć udział w tym dniu we Mszy św. (porządek niedzielny). Procesja Bożego Ciała wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 12.00.. Otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
Odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu: " Przed tak wielkim Sakramentem".
W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Szkolna, Dolna, Warszawska, Szkolna.

4. Procesje wokół kościoła będziemy łączyć z codziennym Nabożeństwem Czerwcowym oraz Eucharystią przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najliczniej do Niego!

5. Zaangażujmy się w utworzenie odpowiedniej oprawy naszych procesji. Niech w procesjach zaznaczą swą obecność wszystkie grupy parafialne - również Dzieci klas III i IV w strojach komunijnych.

Renata Wojtyra, panna, par. Postoliska i Kamil Powierza, kawaler, par. tut., zap. 1,

Oliwia Szymańska, panna, par. Świętej Rodziny, Wyszków i Norbert Wiśniewski, kawaler, par. tut., zap. 1,

Ewa Kryśkiewicz, panna i Jacek Brzezicki, kawaler, oboje par. Matki Bożej Częstochowskiej, Wołomin, zap.1.

7. BÓZG ZAPŁAĆ grupie Parafian za piękne kwiaty do ołtarzy!

BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii!

Serdeczności Solenizantom i Jubilatom! Miłej niedzieli! Do miłego zobaczenia!