1. 18 niedziela zwykła. Połowa wakacji.

Naszą modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Polecamy również Panu Bogu korzystających z urlopów, a także tych, dla których jest to czas ciężkiej pracy. W osobistych modlitwach prośmy o sprzyjającą plonom pogodę,
a w szczególny sposób także za Pielgrzymów i o trzeźwość w naszym Narodzie.

Intencja papieska na sierpień: Aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

2. Jutro przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Powstaniu zginęło 16 tys. powstańców, 20 tys. zostało rannych, straty ludności cywilnej przekroczyły 200 tys. osób. Im wszystkim składamy hołd wdzięczności i o wszystkich, zarówno poległych, jak i żyjących, pamiętamy w naszych modlitwach.

3. Jutro także I PONIEDZIAŁEK miesiąca. O godz. 18.00. Msza św. zbiorowa za ZMARŁYCH.

4. We wtorek, 2 sierpnia, w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.

Porcjunkula (łac. portiuncula, mała cząsteczka, skrawek gruntu) - kaplica pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej, którą św. Franciszek w XIII wieku otrzymał
w darze od benedyktynów i odbudował własnymi rękami. Znajduje się ok. 2 km od Asyżu, rodzinnej miejscowości świętego. Na podarowanym terenie powstały szałasy pierwszych naśladowców św. Franciszka. Kościółek stał się po śmierci świętego, miejscem jego kultu. Dzisiaj znajduje się wewnątrz Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Papież Paweł VI swoją konstytucją apostolską Indulgentiarium Doctrina w 1967 roku, rozciągnął przywilej uzyskania odpustu zupełnego najpierw na franciszkanów, później benedyktynów i cały Kościół.
Każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół franciszkański, katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki, zyskuje odpust zupełny!

5. W I CZWARTEK modlimy się o nowe powołania do Służby Bożej.

6. W I PIĄTEK Komunia w domach Chorych od godz. 12.00..

Spowiedź w kościele w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po ślubie ok. 17.45..

7. W I SOBOTĘ, Święto Przemienienia Pańskiego, również od godz. 17.45. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie, spowiedź.

8. BÓG ZAPŁAĆ za modlitwy i ofiary dla naszej Parafii! (200zł. KŻR Miłosierdzia Bożego, Deskurów)
BÓG ZAPŁAĆ Panom Grzegorzowi i Dariuszowi Powierżom za pomoc!

9. W lasku przy plebanii pojawiły się nowe stacje Drogi Krzyżowej. Jest to wotum 5 Rodzin, które chcą pozostać anonimowe, za moją posługę w Parafii oraz za łaski otrzymane od Pana Boga dzięki tej posłudze. BÓG ZAPŁAĆ! Na chwałę Bożą!

Oliwia Biernacka, panna i Patryk Olbryś, kawaler, oboje par. tut., zap. 2.

Miłej niedzieli, tygodnia i całego miesiąca! Pielgrzymom błogosławieństwa na pielgrzymim szlaku. Dla Solenizantów i Jubilatów NAJLEPSZE ŻYCZENIA!