1. Decyzją Ordynariusza Warszawsko-praskiego ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, od dnia 8 sierpnia br, posługę kapłańską w Lucynowie podjął ks. Wojciech Jarzyna stając się, niniejszym trzecim proboszczem w historii tutejszej parafii – nowy proboszcz prosi o modlitwę i przyjęcie do społeczności Parafii „Lucynów”.
  1. Dzisiaj, 14. sierpnia przypada 7. rocznica śmierci, pierwszego proboszcza Parafii Lucynów i budowniczego kościoła – śp Ks. Witolda Świebody – z tej okazji msza św. o spokój jego duszy o godzinie 12. - pamiętajmy o pierwszym proboszczu w naszych modlitwach i w miarę możliwości postarajmy się odwiedzić jego grób na miejscowym cmentarzu.
  2. Jutro, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej) – porządek mszy św jak każdą niedziele – błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej mszy św.
  3. W tym roku, 15 sierpnia, obchodzimy 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej “Cudu nad Wisłą”. Ksiądz Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w uroczystościach, które tak jak w latach ubiegłych odbędą się na Kamionku, w Ossowie oraz Radzyminie: min. o 17:00 – Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jacka Grzybowskiego na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 r. w Radzyminie.
    • Ewa Wierzchoń, panna, par. Świętej Rodziny w Wyszkowie i Łukasz Dariusz Wydryszek, kawaler, par. tut., - zap. 2.
    • Weronika Gałązka, panna, par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Ostrów Mazowiecka i Krystian Dzięcioł, kaw., par. tut., - zap. 2.
  5. Serdeczne „Bog zapłać” państwu Joanie i Łukaszowi Falba za zakup i wymianę reflektora w prezbiterium.
  6. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy potrzebnych łask Bożych i owocnego świętowania.