1. Intencja Papieska na październik: „O Kościół otwarty dla wszystkich” modlimy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości.
  1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku

2. Od dzisiejszej niedzieli - dzieci pierwszokomunijne będą otrzymywały po zakończeniu mszy św o 10.30, karty z zadaniami w ramach przygotowania do I Komunii – kartę z wypełnionym zadaniami należy zwrócić w następną niedziele i pobrać kolejną.

3. Od 1 października rozpoczęły się Nabożeństwa Październikowe. W dni powszednie (z wyjątkiem śród) Różaniec o 17:30, w środy o 8:30, a w niedziele po zakończeniu mszy św o 12:00.

4. W najbliższy czwartek I Czwartek miesiąca – Parafialne Stowarzyszenie Krwi Chrystusa poprowadzi modlitwy przed N. Sakramentem o 17.10

5. W najbliższy I piątek, miesiąca:

• nabożeństwa przypisane do tego dnia łącznie z nabożeństwem różańcowym o 17.30 – możliwość spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego.

• wizyta z Komunią u chorych od godziny 10.

6. Zgodnie z życzeniem naszego Ordynariusza Warszawsko-praskiego, Ks. Biskupa Romualda nasza wspólnota parafialna włączyła się, w zeszły poniedziałek, w ogólnodiecezjalną Nowennę Pompejańską – serdeczne podziękowanie dla licznych parafian (wszystkie ławki w kościele były zajęte) za udział w tej modlitwie, Panu Organiście Czesławowi za obecność i uświetnienie nabożeństwa.

7. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY - zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

8. Serdeczne „Bóg zapłać” Każdemu za wsparcie modlitewne i złożone ofiary: Parafianka z ul.Słonecznej 200 zł; Parafianka Warszawskiej 50 zł

9. Wielkie podziękowanie dla Panów lektorów i starszych ministrantów – Alanowi Balcer, Łukaszowi Falba, Krystianowi Skwara, Eugeniuszowi i Pawłowi Zaremba - za porządki na terenie przykościelnym i pozyskanie drewna na wstępny okres ogrzewania domu parafialnego.

10. Jest planowana wymiana okien w domu parafialnym, wstępnie w części mieszkalnej a następnie pomalowanie ścian – koszt oszacowano na 35 tys zł.
    Po zmianie okien będzie można przestawić się na ogrzewanie gazowe plebanii – obecnie nieszczelność starych okien uniemożliwia ekonomiczne ogrzewanie.

11. Nie ma jeszcze terminu otwarcia nowej księgi mszalnej – zostanie ogłoszony oficjalnie podczas ogłoszeń niedzielnych – od stycznia 2023 r. jest planowana coniedzielna (z wyjątkiem I niedzieli miesiąca) msza św zbiorowa za żywych i zmarłych o godzinie 12:00 z zachowaniem dotychczasowej mszy sw zbiorowej za zmarłych w pierwsze poniedziałki miesiąca

12. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Pan Bóg błogosławi w nowym tygodniu.