1. Dzisiaj przypada światowy Dzień Trędowatych. Zachęcamy do modlitwy za wszystkich dotkniętych tą, jak i każdą inną chorobą.

 1. W najbliższy czwartek święto Ofiarowania Pańskiego – zwane świętem M. B. Gromnicznej – podczas mszy św. o 18 będzie poświęcenie świec gromnicznych – jest to święto Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w modlitwach o powołaniach do zakonów.

 2. W każdą niedzielę, z wyjątkiem pierwszej miesiąca, o godzinie 12:00 będą msze święte zbiorowe za żywych i zmarłych – można zgłaszać dowolną ilość intencji.

 3. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY

 4. Serdeczne podziękowanie dla Parafianina z Grabnika za ofiarę 100 zł - złożoną poza kolędą.

 5. W tym tygodniu: Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: we czwartek o 17.20 wystawienie N. Sakramentu i modlitwa Stowarzyszenia Krwi Chrystusa; w piątek od 10:00 wizyta u chorych z Komunią św., o 17.30 wystawienie N. Sakramentu - modlitwa i okazja do spowiedzi; w sobotę o 17.30 wystawienie N. Sakramentu - modlitwa i okazja do spowiedzi.

 6. Serdeczna prośba do Parafian o pomoc przy rozebraniu choinek i schowaniu dekoracji bożonarodzeniowych - spotkanie w najbliższy piątek o 10.00 w kościele.

 7. Wizyta duszpasterska, tzw Kolęda z błogosławieństwem Rodzin i domów w najbliższym tygodniu planowana jest od godziny 10:00.:
  Poniedziałek: 30 I – Lucynów Duży – ul. Kochanowskiego 70 – 103
  Wtorek: 31 I - Lucynów Duży (Osiedle przy kościele – nie ma potrzeby podwiezienia księdza) rozpoczęcie wizyty od ul. Strumykowej - idąc ul. Strumykową do końca - po drodze:
  ul. Wiśniowa,
  ul. Lipowa,
  ul. Sosnowa,
  ul. Kard. St. Wyszyńskiego (od strony Słonecznej),
  ul. Jaśminowa
  zakończenie w domu Państwa Kalata (ul. Kard. St. Wyszyńskiego przy kościele)
  Czwartek: 2 II – Lucynów Duży: Leśna od 9 – 1; Słowackiego od Państwa Urbańskich do 2A oraz Szkolna 16 i 16A.
  Zgodnie z tradycją parafialną, prośba o podwożenie księdza na trasę kolędową ( można wjeżdżać na teren kościoła) – z góry - serdeczne Bóg zapłać oraz podziękowanie dla Parafian którzy w minionym tygodniu zapewnili dowiezienie proboszcza na kolędę.
  Po zakończeniu planowej „Kolędy” – będzie można umawiać indywidualne terminy wizyty duszpasterskiej, która będzie realizowana w 1. i 2. tygodniu ferii szkolnych.

 8. Z racji Kolędy sprawy kancelaryjne należy wstępnie zgłaszać telefonicznie na numer parafialny: 297 424 586

 9. Dla Czcigodnych Parafian i Gości życzenia potrzebnych łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa w nowym tygodniu.