1. W najbliższy wtorek - zmiana - wyjątkowo  msza św o 8:00 – nie będzie mszy o 18:00

1. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, msze św. 8:00 i 18:00 – rozpoczniemy 40-dniowy Okres Wielkiego Postu, czas pokuty i nawrócenia – znakiem zewnętrznym będzie obrzęd posypania głów popiołem – tego dnia obowiązuje post ścisły: jakościowy (powstrzymanie od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich od 14 roku życia i ilościowy – (jeden posiłek do syta i dwa niedojadając) - ten rodzaj postu obowiązuje od 18 – 60 r. życia. Przypomnienie: post w każdy piątek całego roku (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych) obowiązuje każdego wiernego po ukończeniue 14. roku życia.

Zgodnie z przykazaniami naszego Kościoła, Wierni wezwani są do przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.
  2. W czasie Wielkiego Postu znajdźmy czas na:
    • Rekolekcje (niedziela -19; poniedziałek – 20; wtorek - 21 marca), które poprowadzi ks. dr Jarosław Kukowski, wieloletni wykładowca filozofii przyrody i logiki na UKSW i kilku Wyższych Seminariach Duchownych.
    • Drogę Krzyżową - w piątki o 17:30;
    • Gorzkie Żale - po zakończeniu mszy o 12:00;
  3. Serdeczne podziękowanie dla Parafian za ofiarę pracy na rzecz parafii: Panu Sławomirowi Szczepańskiemu za porządkowanie terenu z użyciem ciężkiego sprzętu, Panu Eugeniuszowi Zarembie za dwudniową pracę przy pielęgnacji drzew w sadzie parafialnym.
  4. W zakrystii jest dostępny nowy numer tygodnika IDZIEMY.
  5. Dla Czcigodnych Parafian i Gości życzenia potrzebnych łask Bożych i wszelkiego błogosławieństwa w nowym tygodniu.