1. W dzisiejszą, 4. Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił ks. dr Jarosław Kukowski, wieloletni wykładowca m.in. filozofii przyrody i logiki na UKSW i w kilku wyższych seminariach duchownych.

Nauki rekolekcyjne:
- w niedziele na każdej mszy św (9:00; 10:30; 12:00)
- w poniedziałek (20 III) i wtorek, (21 III) - nauki podczas mszy św. o 16:30 i 18:30 oraz okazja do spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów.
We wtorek, zgodnie tradycją naszej parafii, ofiary zbierane na tacę będą naszym wynagrodzeniem dla Rekolekcjonisty za trud rekolekcyjny.

1. W tym roku liturgiczna Uroczystość św. Józefa przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
  2. W najbliższą sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, uczcimy tajemnicę wcielenia Syna Bożego podczas mszy świętej o 18:00.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa - w piątki o 17:30; Gorzkie Żale – w niedziele po zakończeniu mszy o 12:00;
  4. W miarę możliwości, prośba o składanie - ofiar na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  5. Serdeczne podziękowanie dla Parafian za ofiarę pracy na rzecz parafii – Państwu: Wacławie Balcer, Elżbiecie Grochowskiej, Pawłowi i Eugeniuszowi Zeremba za porzadkowanie na terenie kościelnym w szególności przy grocie maryjnej – anonimowej Parafiance za renowację figury MB w grocie oraz renowację posadzki w łazience dla spowiedników rekolekcyjnych, ponadto Panu Andrzejowi Milewskiemu za wykonanie osłony na komin gazowy w kościele.
  6. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy, w trybie pilnym, prace przy usunięciu zacieku nad kaplicą św. Antoniego – łączy się to z koniecznością wymiany rynien i ociepleniem stropu oraz betonowych belek zewnętrznych, wzdłuż rynien, po obu stronach kościoła – szacowany koszt minimalny od 10 tys. zł. Zostały wymienione żarówki w kinkietach w kościele na ledowe – zużywające o połowę mniej energii elektrycznej, do Wielkanocy planowana jest również wymiana żarówek w dwóch wielkich żyrandolach w nawie głównej. W efekcie prac porządkowych - z tereny kościoła wywieziono niepotrzebny złom żelazny, za który pozyskaliśmy dla parafii 580 zł.
  7. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY i L’Osservatore Romano zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej
  8. Dla Czcigodnych Parafian i Gości życzenia wszelkiego błogosławieństwa w rozpoczynającym się IV tygodniu Wielkiego Postu i trzydniowych rekolekcjach.