Intencja Papieska na kwiecień: „ O kulturę wyrzeczenia się przemocy”

1. Dzisiaj, w naszej parafii, pomaga duszpastersko Kapelan sióstr z Fiszora – Ks. Dariusz SVD (Zgromadzenie Słowa Bożego), będzie możliwość spowiedzi podczas mszy świętych o 10.30 i 12.
  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - poświęcenie palm na każdej mszy św., o 10.30 rozpoczęcie mszy św i poświęcenie palm przed kościołem oraz procesja z palmami (jeżeli będą odpowiednie warunki atmosferyczne). Gorzkie Żale na zakończenie mszy św o 12. - rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego:
    • Wielki Czwartek celebracja Pamiątki Wieczerzy Pańskiej o 18.00 i rozpoczęcie Świętego Triduum Paschalnego – na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw Ciemnicy symbolizującej uwiezienie Pana Jezusa – adoracja do 22.
    • Wielki Piątek – obowiązuje post ilościowy i jakościowy
      • adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od 9 do 18.
      • wizyta u chorych z Komunią od 10.
      • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św. o 18. (tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Świętych) Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do symbolicznego grobu i adoracja do 22.
    • Wielka Sobota – jest dniem adoracji Chrystusa w grobie, czasem refleksji i wstrzemięźliwości.
      • adoracja Pana Jezusa w grobie od 9 do 18.
      • Poświecenie pokarmów w kościele od 9 do 12.
      • przy wejściu do kościoła będzie możliwość pobrania wody święconej do własnych naczyń
      • Liturgia Wigilii Paschalnej o 18. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynieśmy świece.
    • Niedziela Zamartwychwstania Pańskiego - Wielkanocna:
      • Rezurekcja w intencji Parafian o 6.00 pozostałe msze św 10.30 i 12.
    • Poniedziałek Wielkanocny msze św: 9. 10.30 i 12.
  2. Plan adoracji na Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę jest udostępniony w gablocie przy kościele.
  3. Serdeczne podziękowanie dla Parafian za ofiarę pracy na rzecz parafii – Panom: Eugeniuszowi Zarembie i Andrzejowi Milewskiemu z pracownikami za kolejne prace przy Golgocie Parafialnej, Panu  Grzegorzowi Sidorczukowi za użyczenie podnośnika; Panu stolarzowi Wiesławowi Trycowi za ofiarowanie drewna i wykonanie stelaży do budowy dekoracji paschalnych, podziekowania  za przekazane palmy dla parafii na dzisiejsze święto.
  4. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za liczny udział i niesienie Krzyża podczas plenerowej drogi Krzyżowej na terenie Golgoty Parafialnej oraz przyniesione znicze.

5. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY  zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej - na stoliku pod chórem jest czasopismo rozprowadzane w całej Polsce, dla obrony dobrego imienia św. JP2 - pobierzmy je dla naszy rodzin – dzisiaj 18. rocznica Jego śmierci.

6. Dla Czcigodnych Parafian i Gości życzenia wszelkiego błogosławieństwa na owocne przeżywanie Wielkich Tajemnic naszej wiary.

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Soliwoda, kawaler z parafii tutejszej oraz

Katarzyna – Kinga Czyżak, panna z parafii św. Wojciecha w Wyszkowie – zapowiedź druga