1. Zachęta do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (Litania Loretańska do NMP przed Najświętszym Sakramentem): w dni powszednie 17:30, we środy 8:30, w niedziele na zakończenie mszy św., około 13:00

1. Podziękowanie dla Parafian: Panom: Mieczysławowi Sowińskiemu z wnukiem Damianem, Krzysztofowi Powierży, Alanowi Balcerowi, Eugeniuszowi Zarembie za prace porządkowe na terenie przykościelnym z użyciem grabi i wideł.

2. Podziękowania za ofiary na remont dachu naszego kościoła, w tym tygodniu: małżonkowie z Dolnej 150zł; małżonkowie ze Słowackiego 200zł; Parafianie anonimowo: z Warszawskiej 100zł; z Deskurowa 200zł; z Warszawskiej 200zł; z Deskurowa 200zł; z Warszawskiej 100zł; z Deskurowa 100zł; rodzina z Warszawskiej 100zł; Parafianka ze Słonecznej 100zł; Parafianie z Kochanowskiego 200zł; Parafianin z Warszawskiej 120zł: Bóg zapłać – niebawem rozpoczną się prace na dachu kaplicy św, Antoniego.

3. W przyszłą niedzielę, 14 maja, o godzinie 10.30, grupa 37. dzieci z naszej parafii, przystąpi do I Komunii Św. - tym samym zakończył się czas przygotowania katechetycznego, wszystkie dzieci zdały pozytywnie zadany materiał katechetyczny określony programem nauczania religii – nie przewidujemy żadnych dodatkowych egzaminów, zarówno podczas prób, jak i w Białym Tygodniu – dzieciom, na obecnym etapie, pozostaje przygotowanie liturgiczne podczas prób w kościele, spowiedź sakramentalna i radosne oczekiwanie na spotkanie z Panem Jezusem obecnym w Komunii Św.

4. Podziękowanie dla Rodziców tegorocznych dzieci komunijnych, którzy zgodnie w wieloletnią tradycją zadeklarowali podjęcie trudu prac porządkowych na rzecz parafii, m. in. sprzątanie gruntowne w kościele i skoszenie trawników wokół kościoła – serdeczne Bóg zapłać.

5. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców w najbliższą sobotę, 13. maja o godzinie 11.00.

6. Również w najbliższą sobotę, Nabożeństwo Fatimskie o 17.15 (procesja i modlitwa różańcowa a następnie Litania Loretańska w kościele przed Najświętszym Sakramentem)

7. W tym tygodniu nie ma nowego numeru tygodnika IDZIEMY ponieważ ostatnie wydanie było numerem podwójnym.

8. Dla Czcigodnych Parafian i Gości życzenia wszelkiego błogosławieństwa w nowym tygodniu.