1. Dzisiaj obchodzimy  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - kończy się możliwość przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

1. W najbliższy czwartek: Uroczystość Bożego Ciała msze św 9:00 i 10:30, około 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4. ołtarzy – wg trasy z roku ubiegłego – z godnie z tradycją lat poprzednich, prośba do osób, które ubierały ołtarze o przygotowanie tegorocznych dekoracji – tematyka eucharystyczna, miejsca jak w ubiegłym roku.
    W Boże Ciało - wierni będący w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust za udział w śpiewie hymnu: Przed tak wielkim Sakramentem”
  2. Kolejne 8. dni następujące po Bożym Ciele to Oktawa i codzienne procesje wokół kościoła o 17.30, we środę o 8:30 w niedzielę około 13.00
    W najbliższy piątek nie obowiązuje tzw post piątkowy - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wg dyspensy naszego Biskupa Romualda Kamińskiego
  3. Nabożeństwa czerwcowe ( Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa) codziennie o 17.30, we środy o 8.30, w niedziele i święta na zakończenie mszy św. około 13.00
  4. Podziękowanie za ofiary na remont rynien i dachu naszego kościoła: w minionym tygodniu ofiarowano: Rodzina z Warszawskiej 300zł, z początkiem lipca przewidywany jest termin rozpoczęcia prac na dachu kaplicy św, Antoniego.
  5. Podziękowanie dla Życzliwych Parafian za składkę na prezent dla proboszcza z okazji 30 lecia święceń (jest to między innymi sporych rozmiarów, ikona Św Antoniego ), ponadto - podziękowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Lucynowa Dużego oraz Pań: Bożeny Wydryszek i Ewy Zawisza za pomoc w organizacji przyjęcia dla bliskich jubilata.
  6. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką !
  7. Zapowiedzi przedślubne:
    Dawid Niewiadomski, stanu wolnego
    Paulina Dąbrowska, panna – oboje z parafii w Niegowie zapowiedź 1.
  8. Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.