1. Konferencja Episkopatu Polski w liście pasterskim (tekst na stronach diecezji) podaje do wiadomości wiernych, że dnia 10 września br. rodzina Ulmów, zostanie wyniesiona do chwały ołtarzy jako męczennicy, którzy ponieśli śmierć udzielając schronienia zagrożonym bliźnim pochodzenia żydowskiego. Będzie to beatyfikacja jakiej jeszcze nie było w historii Kościoła - „Znaczenie i nowość tej beatyfikacji polega na tym, że łączy ona Józefa i Wiktorię Ulmów ze wszystkimi ich małymi dziećmi, które zginęły wraz z nimi, łącznie z tym jeszcze w łonie matki” Tak więc będzie to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone.

1. W najbliższym tygodniu:
    - we czwartek, 29.06 - Uroczystość świętych Apostołów: Piotra i Pawła – msza św. o 18.00
    - w sobotę, pierwsza sobota miesiąca – możliwość spowiedzi w trakcie nabożeństwa czerwcowego od 17.30 do 18.00.
  2. Podziękowanie dla Panów: Dariusza, Krzysztofa i Grzegorza - Powierżów za skoszenie trawy na ternie przykościelnym przed uroczystością odpustową oraz dla Panów: Adama Zawiszy i Eugeniusza Zaremby za kolejne prace w na rzecz parafii i kościoła.
  3. W minionym tygodniu rodzina z ulicy Warszawskiej złożyła ofiarę 100 zł na remont rynien na naszym kościele – Bóg zapłać.
  4. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką !
  5. Zapowiedzi przedślubne:
    * Mateusz Wasiak, kawaler z parafii w Dąbrówce i Wioleta Powierza, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1.
    * Karol Wosik, kawaler z parafii tutejszej i Olga Prus, panna z parafii Św. Rodziny w Wyszkowie – zapowiedź 1.
  6. Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.