1. Dzisiaj przypada święto Przemienienia Pańskiego, jest to również I pierwsza niedziela miesiąca – z tej okazji na zakończenie mszy św. o 12.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem- prowadzona przez Parafialną Wspólnotę Koronki do Miłosierdzia Bożego
  1. W następną niedzielę, 13 sierpnia, po zakończeniu mszy o 12.00 – Nabożeństwo Fatimskie z procesją

2. Jutro I poniedziałek miesiąca – msza św zbiorowa za naszych zmarłych o 18.00

3. Trwają prace na kaplicy św. Antoniego, w minionym tygodniu wymieniono rynny i rozpoczęła się wymiana blachy na dachu kaplicy – na ten cel złożono ofiary: Małżeństwo z Tumanka 200 zł, Parafianka z ul. Leśnej 100zł - Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość w tym ważnym dziele dla naszego kościoła parafialnego. Konieczna jest wymiana blachy i rynien również na kaplicy M. B. Częstochowskiej i na dachach zakrystii.

4. Podziękowanie dla naszego parafianina, sołtysa Lucynowa Dużego i radnego - Pana Eugeniusza Zaremby za dwudniową ofiarę pracy na rzecz parafii, przy koszeniu trawy na terenie przykościelnym.

5. Zbliża się 8. rocznica śmierci założyciela parafii i budowniczego kościoła w Lucynowie Dużym - + Ks. prałata Witolda Świebody – z tej okazji zapraszamy w poniedziałek, 14 sierpnia br. na mszę świętą o pokój jego duszy – msza jest ofiarowana przez wdzięcznych Parafian i obecnego proboszcza.

6. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką

7. Zapowiedzi: Przemysław Cwyl, kawaler z parafii tutejszej oraz Beata Wróblewska, panna z parafii Św. o.Pio w Zagościńcu – zapowiedź 1.

Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.