1. Dzisiaj po zakończeniu mszy św. o 12.00 – Nabożeństwo Fatimskie z procesją
  1. Jutro przypada 8. rocznica śmierci założyciela parafii i budowniczego kościoła w Lucynowie Dużym - + Ks. prałata Witolda Świebody – z tej okazji zapraszamy na mszę świętą o 18.00, o spokój jego duszy – msza jest ofiarowana przez wdzięcznych Parafian i obecnego proboszcza;
  2. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej/MB Zwycięskiej) – msze święte wg porządku niedzielnego (9.00/10.30/12.00) – poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy. Tego dnia, wg polecenia Konferencji Episkopatu Polski, po każdej mszy będziemy zbierać, ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w Słowenii,
  3. W tym roku 15 sierpnia obchodzimy 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 zwanej Cudem nad Wisłą – jest to rocznica zwycięstwa Armii Polskiej nad Rosją sowiecką – z tej okazji nasz Biskup Warszawsko-Praski J.E. Romuald Kamiński zaprasza do udziału w uroczystościach religijnych i patriotycznych w Warszawie na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  4. Zakończono prace na kaplicy św. Antoniego, wymieniono dach i rynny kaplicy – położono nowoczesną blachę tytanową specjalnie tłoczoną w kolorze grafitowym, która nie wymaga konserwacji i ponownego malowania, dach kościoła będzie w przyszłości malowany na podobny grafitowy kolor – w najbliższym czasie rozpocznie się wymiana dachu i rynien na kaplicy MB Częstochowskiej, czekamy też na wycenę kosztów niniejszego remontu, który poważnie wyczerpie środki finansowe, którymi dysponujemy jako Parafia - na ten cel złożono ofiary: Małżeństwo z Warszawskiej 200 zł, - Bóg zapłać za wsparcie i życzliwość w tym ważnym dziele dla naszego kościoła parafialnego.
  5. Przy budowie nowej nawierzchni przed wjazdem do kościoła okazało się, ze stojaki na rowery są własnością parafialną – dlatego zostały przeniesione na teren przykościelny gdzie będzie godne miejsce dla Parafian do parkowania rowerów, jak to ma miejsce w innych parafiach.
  6. Podziękowanie dla naszego parafianina Pana Roberta Piórkowskiego z Deskurowa za ofiarę pracy przy skoszeniu ciągnikiem krzaków przy terenie parafialnym, oraz dla sołtysa Lucynowa Dużego i radnego - Pana Eugeniusza Zaremby za kolejną ofiarę pracy na rzecz parafii.
  7. Podziękowanie dla życzliwych Parafian za ofiarowanie mszy świętej w pierwszą rocznicę posługi duszpasterskiej proboszcza parafii w Lucynowie Dużym.
  8. W zakrystii jest nowy numer tygodnika IDZIEMY – czytajmy prasę katolicką
  9. Zapowiedzi:
    Przemysław Cwyl, kawaler z parafii tutejszej oraz Beata Wróblewska, panna z parafii Św. o. Pio w Zagościńcu – zapowiedź 2.

Dla Parafian i Gości życzenia łask Bożych w nowym tygodniu.